لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۵

ایران اتهام ارسال اسلحه به شورشیان سومالی را تکذیب کرد


درحالیکه ایالات متحده تلاش دارد به تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه سومالی پایان دهد،گروه نظارت سازمان ملل بر امر تحریم های سومالی هشدار داده است اسلامگرایان شاخ آفریقا از شبکه هایی که با ایران و یمن در ارتباط اند، اسلحه دریافت می کنند.

در همین رابطه محمد خزایی نماینده ایران در سازمان ملل طی ارسال نامه ای به شورای امنیت ضمن اشاره به بی اساس بودن این اتهام نوشت اتهام های مربوط به انتقال اسلحه از ایران به سومالی کاملا جعلی وساختگی است و هیچ پایه و اعتباری ندارد.

نماینده ایران در سازمان ملل در بخش دیگری ازنامه خود به شورای امنیت نوشته است، با کمال تاسف گروه نظارت سازمان ملل با روشی کاملا غیر مسئولانه چنین اتهامات بی اساسی را در گزارش خود آورده بدون اینکه حتی زحمت نظر خواهی از دولت متبوع من را به خود بدهد.

آقای خزایی همچنین طی ارسال نامه جداگانه ای به شورای امنیت اتهام مربوط به اینکه کشتی حامل اسلحه در آبهای یمن که چندی پیش توسط عملیات مشترک یمن و امریکا ضبط شده، متعلق به ایران بوده را رد کرد.

محمد خزایی در این نامه نوشته است حتی اگر برخی از اقلام ضبط شده در این کشتی ساخت ایران باشد، این دلیلی بر اینکه کشتی از سوی ایران ارسال شده نیست.
XS
SM
MD
LG