لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۳

حمله هکرهای ایرانی به موسسه بزرگ حسابداری آمریکا با یک صفحه فیسبوک جعلی


یکی از کارکنان شرکت «دِلویت» که یکی از چهار موسسه بزرگ حسابداری آمریکا است، در اواخر سال ۲۰۱۶ قربانی یک حساب جعلی فیسبوک شد. حملاتی که تصور می شود به دست جاسوسان حکومت ایران انجام گرفته است درست زمانی اتفاق افتاد که یک حمله سایبری جداگانه به داده های دلویت در خدمات «اژور مایکروسافت» لطمه زد.

نشریه فوربس در گزارشی نوشت: یک زن خیالی و دوست داشتنی موسوم به «میا اَش» توسط گروه فوق العاده فعال هکری موسوم به «اُویل ریگ» خلق شده است.

موسسه امنیت سایبری «سِکیور وُرکز» معتقد است این گروه تحت حمایت رژیم ایران قرار دارد.

در ژوییه ۲۰۱۶ عروسک گردان های «میا اَش» یک کارمند امنیت سایبری «دلویت» را هدف قرار داده و با او در مورد کارش در یک شبکه اجتماعی تماس برقرار کردند.

با ادامه این ارتباط آنلاین، این کارمند «دلویت» به «میا» پیشنهاد کرد برای کسب و کار ادعایی اش یک وبسایت راه اندازی کند.

سرانجام، هکرهای پشت «میا» کارمند «دلویت» را مجاب کردند تا یک سند پیوست آلوده به بدافزار فرستاده شده از کامپیوتر محل کار «میا» را باز کند. اگر چه تصور نمی شود که آن بدافزار به شبکه گسترده «دلویت» صدمه زده باشد، ولی این ماجرا نشان دهنده قابلیت های این عروسک گردان ها در جلب اعتماد کارمندان شرکت های بزرگ است. نکته نگران کننده این است که قربانی این حمله هکری پرسنل امنیت سایبری «دلویت» بوده که به مشتری ها در دفاع دیجیتالی کمک می کرده است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG