لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۱

گورکا مشاور سابق رئیس جمهوری آمریکا: دولت ترامپ باید توافق ایران را لغو کند


سباستین گورکا به تازگی از تیم مشاوران پرزیدنت ترامپ کنار رفت.
سباستین گورکا به تازگی از تیم مشاوران پرزیدنت ترامپ کنار رفت.

مقاله ای از ادم کردو در وبسایت واشنگتن فری بیکن

مشاور ارشد پیشین پرزیدنت ترامپ در سخنرانی در روز دوشنبه در اسراییل می گوید دولت ترامپ باید به توافق هسته ای که تنها موجب توانمندی ایران شده و به تلاش هایش در ساخت جنگ افزار هسته ای کمک کرده است، پایان بدهد.

سباستین گورکا که به تازگی کاخ سفید را ترک کرد در این سخنرانی در سالروز حملات تروریستی یازدهم سپتامبر به کوتاهی دولت های آمریکا در مبارزه با گسترش سازمان های تروریستی در جهان از زمانی که القاعده برج های دو قلوی تجارت جهانی را مورد حمله قرار داد، اشاره می کند.

این کارشناس با سابقه امنیت ملی که تا پیش از استعفا مشاور کلیدی پرزیدنت ترامپ بود یادآوری می کند که آمریکا «طی دو سال گذشته بیش از هر دوره دیگر شاهد حملات جهادی و توطئه های تروریستی در خاک ایالات متحده بوده است». این امر نشان می دهد که استراتژی های گذشته برای مقابله با این تهدید ناکام بوده است.

به باور سباستین گورکا توافق هسته ای هدیه ای خاص به ایران برای استیلا بر خاورمیانه بود: «استراتژی دولت آمریکا در شکست جهادی گری سنی نباید به ابزاری در دست جهادی گری شیعه بدل شود. یک خلافت هسته ای مبتنی بر نگاهی آخر زمانی از رستگاری اسلامی در برابر منطق بازدارندگی هسته ای تسلیم نخواهد شد. برای جلوگیری از استقرار یک خلافت شیعه دارای قابلیت هسته ای باید اکنون دست به کار شد. تصدیق دوباره برجام مانع دسترسی ایران به جنگ افزار هسته ای نخواهد شد».

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG