لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۶

دیدگاه: زمان در مورد ایران به سر می رسد


سرمقاله ای از نشریه ویکلی استاندارد

درست است که دولت ترامپ برای تدوین یک سیاست درست در برابر ایران به زمان نیاز دارد، اما جمهوری اسلامی ممکن است این فرصت را در اختیار واشنگتن نگذارد.

دانالد ترامپ در بیست و یکم مارس دو هزار و شانزده در سخنرانی در برابر «کمیته امور عمومی اسراییل و آمریکا» گفت: «اولویت شماره یک من ابطال توافق فاجعه بار با ایران است». شش ماه پس از ریاست جمهوری ترامپ به نظر می رسد این مساله به اولویت دهم یا بیستم تبدیل شده است.

پرزیدنت ترامپ به درستی و به دلایلی عالی از تایید پایبندی ایران به توافق هسته ای عمیقا ناخشنود است.

مقام های دولت ترامپ می گویند تایید دوباره برجام امری اداری است که به کاخ سفید برای تکمیل بازبینی سیاست جامع ایران وقت می دهد. امید می رود که نود روز دیگر، رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، بتواند بگوید هدف او یک توافق جدید یا دست کم افزودن مفادی مهم به برجام برای تقویت مفاد کنونی است.

دانالد ترامپ وقتی لغو توافق هسته ای ایران را به عنوان اولین فرمان ریاست جمهوری اش وعده می داد درگیر نوعی مبالغه گویی در کارزار انتخاباتی بود. رییس جمهوری آمریکا هر چه بیشتر در انتظار فرموله کردن یک سیاست جامع در برابر ایران بنشیند، احتمال این که ایران خودش به اولویت اصلی او بدل شود بیشتر می شود.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG