لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۶

جزئیاتی از ادعای حمله به دفتر حفاظت از منافع جمهوری اسلامی در شهر واشنگتن


تصویری که در فضای مجازی به مرد دستگیر شده توسط سرویس مخفی منتسب است.
تصویری که در فضای مجازی به مرد دستگیر شده توسط سرویس مخفی منتسب است.

همزمان با ادعای برخی رسانه‌های دولتی ایران مبنی بر تیراندازی در دفتر حفاظت از منافع جمهوری اسلامی در پایتخت آمریکا، سرویس مخفی ایالات متحده می‌گوید فردی را پیش از هرگونه تیراندازی دستگیر کرده است.

بر اساس توییتی که دقایقی پیش سرویس مخفی ایالات متحده آمریکا منتشر کرد، سرویس مخفی ایالات متحده به «گزارش تیراندازی» در ساختمانی به آدرس شماره ۱۲۵۰ در خیابان ۲۳ پاسخ داده است.

بر خلاف گزارش‌های اولیه مبنی بر وقوع تیراندازی، سرویس مخفی می‌گوید هیچ تیراندازی صورت نگرفته است، اما فردی را همراه با یک اسلحه یافته‌اند.

مردی مسلح صبح روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت بازداشت شد و به اداره پلیس منطقه واشنگتن انتقال داده شد.

جزییات این واقعه هنوز توسط سرویس مخفی و مقامات در حال بررسی است. در همین حال روزنامه جورازلم پست در گزارشی به نقل از ایرنا نوشت: یک مرد مسلح در ساعات اولیه صبح چهارشنبه دفتر حفاظت از منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن دی سی را مورد حمله قرار داد.

♦️ ویدئو کوتاه - گزارش فرهاد پولادی از مقابل دفتر حفاظت از منافع ایران در واشنگتن و توضیح سرویس مخفی آمریکا درباره ادعای حمله به این دفتر

از زمان گروگانگیری دیپلمات‌های آمریکا در تهران، جمهوری اسلامی و ایالات متحده رابطه دیپلماتیک ندارند و دفتر حفاظت از منافع ایران که در مکان سفارت پاکستان دایر است، امور کنسولی و صدور پاسپورت و امور سجلی ایرانیان آمریکا را انجام می‌دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG