لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۵

هکرهای وابسته به سپاه پاسداران متهم به حمله سایبری به نهادهای بریتانیا شدند


متخصصان امنیت سایبری در کالیفرنیا اعلام کرده‌‌اند که حمله‌‌های سایبری رخ داده در بریتانیا در ماه دسامبر سال گذشته میلادی و همچنین حمله سایبری به پارلمان بریتانیا از سوی هکرهای وابسته به سپاه پاسداران رخ داده است.

شبکه اسکای نیوز گزارش کرد که در جریان این حمله سایبری برخی نهادهای خصوصی مانند بانک‌ها، و نیز دفاتر پستی و برخی شبکه‌های محلی دولتی هم هدف حمله قرار گرفتند.

در این حمله اطلاعات خصوصی هزاران نفر از کارمندان این شرکت‌ها دزدیده شد. همچنین شماره تلفن و اطلاعات دست کم ده نماینده پارلمان بریتاینا هم دزدیده شده است.

اسکای نیوز نوشت که چهار منبع امنیتی به شکل جداگانه تایید کرده‌اند که منشا این حمله‌ها ایران بوده است.

هفته گذشته شرکت مایکروسافت اعلام کرده بود ۹۹ وب‌سایت را که هکرهای ایرانی برای حمله‌های سایبری از آن‌ها استفاده می‌کردند، مسدود کرده است.

اسفند ماه سال گذشته هم روزنامه وال استریت جورنال به نقل از محققان شرکت مایکروسافت نوشته بود که هکرهای ایران در دو سال گذشته با حمله به حدود دویست شرکت و نهاد دولتی در جهان صدها میلیون دلار خسارت وارد کرده‌اند.

براساس این گزارش این هکرها ضمن سرقت اطلاعات محرمانه، بخشی از اطلاعات و داده‌ها را پاک کرده‌اند و به این شرکت‌ها و نهادها ضربه زده‌اند.

موسسه مبنا در ایران از جمله نهادهایی است که با سپاه پاسداران ارتباط دارد و به حملات سایبری متهم است. وزارت خزانه‌داری آمریکا در ماه‌های گذشته ده‌ها شرکت و فرد از جمله موسسه مبنا را به خاطر حملات سایبری تحریم کرده‌است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG