لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۸

کارشناسان هشدار می دهند حملات سایبری ایران علیه آمریکا می تواند آسیب وارد کند


العربیه گزارشی نوشت: تحلیلگران امنیت سایبری هشدار می دهند با تکمیل خروج ایالات متحده از توافق هسته ای ایران حملات سایبری ایران بیشتر و خطرناک تر خواهد شد.

برت بروئن، رئیس شرکت «اتاق وضعیت جهانی» و مدیر پیشین «تعامل جهانی» در کاخ سفید، در هشداری می گوید: «ما به احتمال بسیار زیاد طی روزها و هفته های آتی شاهد هدف قرار گرفتن منافع آمریکا توسط تهران خواهیم بود.»

او می افزاید: «مهم ترین و آسیب پذیرترین هدف برای آن ها شرکت های آمریکایی است. آن ها اثر گذاری اقتصادی را نوعی تلافی جویی تلقی می کنند.»

ایالات متحده کل تحریم ها علیه ایران را از پنجم نوامبر دوباره برقرار کرد.

بنا بر یک گزارش تازه «بنیاد دفاع از دموکراسی ها»، «این رژیم مستاصل ممکن است رویکردی خصمانه تر در جهان مجازی و فیزیکی در پیش بگیرد... هکرهای رژیم کماکان می توانند صدماتی جدی وارد کنند».

تحلیلگران همچنین می گویند قابلیت های ایران درحال تحول است و بر استفاده از رسانه های اجتماعی برای پخش اطلاعات جعلی و تغییر افکار عمومی متمرکز شده است.

بروئن معتقد است: «بعضی از این تلاش ها شناسایی و توسط شرکت های رسانه ای اجتماعی متوقف شده است. بسیاری هم ردیابی یا حذف نشده اند. آسیب زننده ترین مورد همان طور که در ارتباط با روسیه دیدیم، زمانی است که یک کشور به شبکه نفوذ کرده و از اطلاعات به دست آمده استفاده ابزاری می کند.»

کارشناسان اطلاعاتی آمریکا در ماه اوت هشدار داده بودند که ایالات متحده خود را در برابر حملات سایبری ایران که ممکن است در واکنش به تحریم های ماه نوامبر آغاز شود، آماده می کند.

برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG