لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۱

اسرائيل: حملات سایبری ایران و حزب‌الله لبنان پس از ۱۵ مهر سه برابر شده است


آرشو
آرشو

گبی پورتنی، رئیس اداره ملی سایبری اسرائیل، روز سه‌شنبه ۲۱ فروردین، در کنفرانس امور سایبری در شهر تل‌آویو گفت که حملات سایبری «مشترک» جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان از ۱۵ مهر سال گذشته به این کشور سه برابر شده است.

به نوشته روزنامه اسرائيلی «جروزالم پست»، گبی پورتنوی گفت: جمهوری اسلامی و حزب‌الله با یکسان مردن تلاش‌های خود کوشیده‌اند به بخش‌هایی که پیشتر به آن‌ها دسترسی نداشتند، حملات سایبری کنند.

وی افزود: شدت حملات سایبری بیش از هر زمان دیگر است و حملات در هر بخش اسرائیل انجام می‌گیرد.

به گفته رئیس اداره ملی سایبری اسرائیل، در پی حملات شبه‌نظامیان حماس به این کشور در روز ۱۵ مهر سال گذشته، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، دستور حملات سایبری شبانه‌روزی علیه اسرائیل را صادر کرد.

اداره ملی سایبری اسرائیل روز دوشنبه بیستم فروردین، جمهوری اسلامی و حزب‌الله را مسئول حمله سایبری ماه گذشته میلادی به یک مرکز پزشکی در اين کشور معرفی کرد.

جروزالم پست نیز پیشتر خبر داده بود که هکرها در روز ۱۷ فروردین، با رخنه به کامپیوترهای وزارت دادگستری اسرائیل، برخی داده‌های این وزارت‌خانه را به سرقت بردند، اما به خدمات کامپیوتری آن آسیبی وارد نشد.

اداره ملی سایبری اسرائیل هم در دی ماه سال گذشته با صدور بیانیه‌ای نسبت به حمله‌های «فیشینگ» هکرهای ایرانی هشدار داده بود.

XS
SM
MD
LG