لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۲

سپاه از احضار و بازداشت تعدادی از فعالان مدلینگ در استان فارس خبر داد


نمونه‌ای از عکس‌های منتشر شده مدل‌های اینستاگرامی
نمونه‌ای از عکس‌های منتشر شده مدل‌های اینستاگرامی

گزارش ها حاکی است که سپاه پاسداران استان فارس تعدادی از فعالان در صنعت مدلینگ از جمله مانکن ها، طراحان، عکاسان و صاحبان مزون های لباس، را بازداشت کرده است.

وبسایت گرداب وابسته به مرکز بررسی جرائم سازمان‌یافته سپاه پاسداران در خبری به نقل از روابط عمومی سپاه پاسداران سپاه فجر استان فارس چهارشنبه ۱۹ خرداد اعلام کرد که نیروهای امنیتی سپاه فجر طی عملیاتی دوازده نفر را به اتهام ترویج فساد فرهنگی در فضای مجازی دستگیر کرده و تعدادی از افرادی که به عنوان مالک آتلیه، مانکن و طراح لباس فعالیت می‌کردند نیز شناسایی شده و تحت تعقیب قرار گرفته‌اند.

خبرگزاری تسنیم هم به نقل از یک منبع آگاه در همین رابطه نوشت که ۲۰ مکان و واحد صنفی مانند آتلیه، مزون و طراح لباس به مکان ترویج فساد و فحشا تبدیل شده و به تولید و انتشار تصاویر مبتذل و غیراخلاقی از خانواده‌ها و افراد در فضای مجازی مبادرت می‌کردند که با اقدامات اطلاعاتی نیروهای سپاه فجر و دستور مقام قضایی ضمن پلمب این واحدهای صنفی تعداد ۱۲ نفر نیز دستگیر شدند.

پیشتر مرکز جرائم سازمان یافته سایبری، وابسته به سپاه پاسداران از پروژه ای خبر داده بود که براساس آن، این نهاد امنیتی برای دهها نفر از گردانندگان صفحه های مدلینگ در اینستاگرام پرونده تشکیل داده بود.

این عملیات اواخر اردیبهشت ماه با عنوان "پروژه عنکبوت ۲" معرفی شده و منجر به شناسایی ۱۷۰ نفر گردانندگان صفحه‌های مدلینگ در اینستاگرام و تشکیل پرونده قضایی برای ۲۹ نفر شد.

موج بازداشت های فعالان مدلینگ در فضای مجازی در پی هشدارهای رهبر جمهوری اسلامی در مورد تغییر سبک زندگی در ایران و غربی شدن آن آغاز شد.

XS
SM
MD
LG