لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۱

نامه تهیه کننده «کلاه قرمزی» به مدیر شبکه دو: لطفا ما را «جیگر» فرض نکنید


در پی اختلافات تهیه کننده برنامه کلاه قرمزی با مدیران صدا و سیما بر سر پرداخت هزینه‌ها، تهیه کننده کلاه قرمزی با انتشار نامه‌ای از نرسیدن به توافق با تلویزیون برای پخش این برنامه در نوروز ۹۶ خبر داد.

حمید مدرسی در نامه‌ای خطاب به محمد رضا جعفری جلوه، مدیر شبکه دو صدا و سیما، ادعاهای این مدیر صدا و سیما را مبنی بر ارائه بهترین پیشنهاد مالی برای خرید برنامه کلاه قرمزی رد کرد و گفت سازندگان برنامه کلاه قرمزی هنوز بیش از نیمی از مبلغ قرارداد نوروز ۹۴ را دریافت نکرده اند.

او نوشت: «تهیه‌کنندها باید هزینه کنند و تعهد تامین کل بودجه را به عهده بگیرند و سه سال بدوند به دنبال بودجه و دستمزدهای مجموعه‌ای که تولید، پخش و توسط سیما بهره برداری شده و در این میان شاهد له شدن عزت و کرامتشان باشند.» آقای مدرسی در ادامه نوشته است: «جناب آقای جعفری جلوه مدیر محترم شبکه دو سیما ما خودمان شخصیت محبوب این مجموعه جیگر را درست کرده‌ایم، لطفا ما را جیگر فرض نکنید.»

«جیگر»، نام عروسک الاغ مجموعه کلاه قرمزی است.

یک روز پیش از این نامه، آقای جعفری جلوه در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا اعلام کرده بود که صدا و سیما بهترین پیشنهاد خود را برای خرید برنامه کلاه قرمزی ارائه داده است که پنجاه درصد بیشتر از مبلغ خرید کلاه قرمزی نوروز ۹۴ است.

او تهیه کننده کلاه قرمزی را به زیاده خواهی متهم کرده و اضافه کرد که تهیه کننده این برنامه خواستار سهمی از قرارداد صدا و سیما با اسپانسرهای مجموعه کلاه قرمزی شده است.

مجموعه کلاه قرمزی طی سالهای اخیر به یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های تلویزیونی به ویژه در تعطیلات نوروز، تبدیل شده بود، چنانکه بعد از هر سری از مجموعه، ویدئو‌ها و دیالوگ‌های آن در فضای مجازی بارها به اشتراک گذاشته می شد.

بسیاری از منتقدان صدا و سیما، مجموعه کلاه قرمزی را تنها برنامه پرمخاطب تلویزیون در نوروز می‌دانند که به اصطلاح تلویزیون را از بی‌مخاطبی در این روزهای تعطیل نجات می‌دهد.

اکنون نامه روز شنبه تهیه کننده کلاه قرمزی حاکی از آن است که در آخرین روزهای سال، سازندگان این برنامه با مدیران صدا و سیما برای پخش نوروزی به توافق نرسیده‌اند.

XS
SM
MD
LG