لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۸

صدور حکم بیش از ۱۴۰ ضربه شلاق و زندان برای سارق گردنبند علی دایی


تصویر دوربین مدار بسته، از لحظه سرقت گردنبند علی دایی
تصویر دوربین مدار بسته، از لحظه سرقت گردنبند علی دایی

به گزارش وبسایت خبری «جام‌جم آنلاین»، سارق گردنبند علی دایی با شکایت این فوتبالیست سابق ایران و بیست مال‌باخته دیگر مجموعا به ۱۴۸ ضربه شلاق،‌ ۹ سال زندان و رد مال محکوم شده است.

جام‌جم آنلاین روز دوشنبه ۴ بهمن ماه با اعلام این خبر، هویت این سارق را «فرشید» اعلام کرد و نوشت این سارق تنها چهار روز پس از سرقت گردنبند علی دایی بازداشت شد و در مجموع به سرقت گردنبندهای ۲۱ شهروند تهرانی، از جمله این فوتبالیست سابق ایران، اعتراف کرد.

بنا بر این گزارش، این حکم از سوی شعبه ۱۱۴۸ دادگاه بعثت تهران در حالی صادر شده است که با وجود اعلام پشیمانی متهم به سرقت‌های انجام شده،‌ هیچ‌یک از شکات پرونده حاضر به بخشش او نشده‌اند.

گفته می‌شود این فرد که «سابقه سرقت و زورگیری» را در پرونده خود دارد و همدست او نیز در این سرقت‌ها از ایران فرار کرده است، در جلسه دادگاه اعلام کرده که به مواد مخدر شیشه اعتیاد داشته و همین باعث شده که دوباره به سرقت روی بیاورد.

این سارق همچنین اعلام کرده است که پس از سرقت، گردنبند علی دایی را که ارزش آن ۱۵۰ میلیون تومان بوده است به همراه همدستش به نصف قیمت فروخته است.

بنا بر حکم صادر شده،‌ قاضی شعبه ۱۱۴۸ دادگاه بعثت تهران این متهم جوان را به، پنج سال و نیم حبس بابت مشارکت در سرقت‌های مقرون به آزار و ۷۴ ضربه شلاق و از باب مشارکت در قاپیدن گردنبند به تحمل سه سال و نیم حبس و ۷۴ ضربه شلاق و رد مال به علی‌دایی و بقیه شاکیان محکوم کرده است.

بنابر اطلاعات منتشرشده، این سرقت در تاریخ هفتم آبان سال ۱۳۹۹ در زمانی به وقوع پیوسته است که علی دایی به همراه دخترش از دفتر کار خود در خیابان آصف زعفرانیه خارج شدند، سرقتی که دوربین‌های مداربسته آن را ثبت کردند.

XS
SM
MD
LG