لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۶

اصغر امیرزادگان، معلم و فعال صنفی استان فارس به یک سال زندان محکوم شد


اصغر امیرزادگان، معلم و فعال صنفی استان فارس
اصغر امیرزادگان، معلم و فعال صنفی استان فارس

اصغر امیرزادگان معلم و فعال صنفی استان فارس، از سوی دادگاه انقلاب این استان به یک ‌سال زندان محکوم شده است.

یک منبع مطلع روز پنجشنبه ۱۷ مرداد در گفتگو با صدای آمریکا گفت، اصغر امیرزادگان که پیشتر فروردین سال جاری در پی احضار به دادستانی شهرستان فیروزآباد بازداشت و یک روز را در بازداشت سپری کرده بود، از سوی اکبر روستا، قاضی دادگاه انقلاب استان فارس بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال زندان محکوم شده است.

به گفته این منبع مطلع آخرین جلسه رسیدگی به این پرونده در تاریخ ۲۸ خرداد برگزار شده و حکم این دادگاه روز دوشنبه ۱۴ مرداد به این فعال صنفی ابلاغ شده است.

از سوی دیگر اصغر امیرزادگان در پرونده دیگری که جلسه دادگاه آن در تاریخ ۲۵ خرداد توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان فیرور آباد بابت اتهام «توهین به مقامات» و «نشر اکاذیب» برگزار شده از سوی قاضی پرونده به شش ماه زندان محکوم شده است.

بر اساس اطلاعات رسیده به صدای آمریکا، حکم ۶ ماه زندان آقای امیرزادگان، به مدت ۱۸ ماه و حکم یک‌سال زندان این فعال صنفی به مدت دو سال به تعلیق در آمده است.

اصغر امیرزادگان در تاریخ ۳۱ فروردین با مراجعه به دادستانی شهرستان فیروزآباد در پی دریافت احضار کتبی، بازداشت و روز یکشنبه ۱ اردیبهشت با قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG