لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۲

تجمع مالباختگان موسسه مالی اعتباری کاسپین در نمایشگاه بانک و بیمه


گزارش‌ها از ایران حاکی از آن است که جمعی از مالباختگان موسسه مالی اعتباری کاسپین در اعتراض به پرداخت نشدن سپرده‌های خود دست به تجمع زدند.

بر اساس تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، شرکت کنندگان در این تجمع که روز چهارشنبه ۲۹ فروردین در سالن نمایشگاه بانک و بیمه برگزار شد، در شعارهای خود مسئولان حکومتی را «دزد» و «دروغگو» خواندند.

این سپرده‌گذاران با انتقاد از عمل نشدن به وعده های مسئولان و سر دادن شعار علیه رئیس بانک مرکزی و رئیس جمهوری اعلام کردند که به پول‌هایشان نرسیده‌اند.

تعدادی از موسسه‌های مالی در سالهای اخیر با وعده سود دهی بالا پس‌انداز شهروندان را جذب کردند اما در ادامه قادر به پرداخت سود و حتی اصل موجودی نبودند. این موسسات با برخورد قضایی و بانک مرکزی مواجه شدند اما تعیین تکلیف حساب‌های آنها به درازا کشید.

با وجود اینکه مسئولان دولتی اعلام کرده‌اند بازپرداخت سپرده‌های این موسسه‌ها به مرور انجام می‌شود، سپرده گذاران در تجمع‌های اعتراضی متعدد اعلام کرده‌اند که به پول خود نرسیده‌اند.

از سوی دیگر، مسئولان جمهوری اسلامی درباره نحوه تشکیل این موسسه‌ها و افرادی که آنها را تاسیس کردند توضیح واضحی نداده‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG