لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۷

قاسم شعله‌سعدی،‌ زندانی سیاسی سابق می‌گوید:‌ مردم باید به داد خودشان برسند


قاسم شعله‌سعدی،‌ زندانی سیاسی سابق می‌گوید،‌ اقدامات جمهوری اسلامی در رابطه با مبارزه با شیوع ویروس کرونا دیر هنگام و ضعیف بوده که این خود از خواص حکومت ایران است.

قاسم شعله‌سعدی در گفتگو اختصاصی با صدای آمریکا با اشاره به سخنان و اظهارات ضد و نقیض مقامات ایران گفت: مقامات برای آنکه می‌خواستند حضور مردم در سالگرد ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس را داشته باشند، بسیار بد عمل کردند و شیوع این ویروس را به مراتب کتمان کردند و مردم را به هلاکت رساندند.

این نماینده پیشین مجلس افزود:‌ این ویروس به سرعت در حال گسترش پیدا کردن است و مردم باید به داد خودشان برسند و خود را قرنطینه کنند؛ شیوع این ویروس آثار اقتصادی و معیشتی بسیار بدی را برای مردم به همراه داشته و حکومت هم که به ورشکستگی رسیده است امکان مالی لازم برای حمایت از مردم ایران را ندارد.

بر اساس اطلاعات موجود، مقامات جمهوری اسلامی تا روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا را ۴۴ هزار و ۶۰۶ نفر عنوان کرده و به طور رسمی می‌گویند تا به امروز ۲۸۹۸ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

این آمار در حالی است که یک مقام سازمان بهداشت جهانی گفته است آمار اعلام شده مقامات ایران درباره مبتلایان به ویروس کرونا تنها یک پنجم مبتلایان واقعی است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG