لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۷

مسمومیت با الکل صنعتی در ایران همچنان ادامه دارد


در پی شیوع ویروس کرونا و مصرف نادرست الکل صنعتی برای پیشگیری از این ویروس، تعداد قربانیان مسمومیت با الکل صنعتی رو به افزایش است.

بر اساس اخبار منتشر شده از سوی خبرگزاری ایسنا، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس اعلام کرده است که روند مسمومیت الکلی در این استان رو به افزایش است و تا روز پنجشنبه ۷ فروردین ماه دستکم ۶۰۶ نفر به دلیل مسمومیت با الکل به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این استان مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۵۳۲ نفر بستری شده‌اند.

بر اساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته دستکم دو نفر دیگر بر اثر مسمومیت با الکل در این استان جان خود را از دست داده‌اند که با این احتساب تا این لحظه شمار جانباختگان استان فارس با مصرف الکل صنعتی به ۷۴ نفر رسیده است.

اخبار مسمومیت شهروندان ایرانی در پی مصرف الکل صنعتی تنها به استان فارس ختم نمی‌شود. در طول روزهای گذشته نیز اخبار منتشر شده از سوی خبرگزاری‌های رسمی ایران حاکی از مسمومیت شهروندان ساکن استان‌های دیگر از جمله البرز، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، و استان کرمانشاه نیز بوده است.

بر اساس اخبار منتشر شده تا به امروز دستکم ۲۱ شهروند ساکن استان کهگیلویه و بویراحمد و ۲۰ نفر از شهروندان آذربایجان شرقی نیز جان خود را از دست داده‌اند.

پیش از این صدای آمریکا در گزارشی اعلام کرده بود که دستکم ۲۴۰ نفر بر اثر مسمومیت با الکل صنعتی در استان‌های مختلف ایران در یک ماه گذشته جان خود را از دست داده‌اند. آماری که بر اساس اخبار منتشر شده در روزهای گذشته افزایش صعودی داشته است.

موج جدید مسمومیت با الکل در ایران پس از آن پس از آن شدت گرفت که شایعه تاثیر نوشیدن الکل بر جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا منتشر شد. به گفته مسئولان، برخی با ریختن مواد شیمیایی در الکل متانول (الکل صنعتی)، که سمی و کشنده است، آن را به عنوان نوشیدنی الکلی به مردم فروخته اند. کارشناسان می گویند نوشیدن مشروب الکلی تاثیری بر جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا ندارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG