لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۷

جشن باستانی نوروز، کابوس ویروس کرونا در ایران را وحشتناک‌تر می‌کند


جیسون رضائیان، خبرنگار واشنگتن پست، در مقاله‌ای درباره فرا رسیدن نوروز و جشن‌های سال نو در ایران زیر سایه ویروس جدید کرونا نوشت که ایرانی‌ها، در حالی که مشغول مقابله با گسترش پاندمی کرونا هستند، خود را برای جشن گرفتن بزرگترین تعطیلات سال آماده می‌کنند.

وی در این مقاله که روز پنجشنبه در روزنامه واشنگتن پست منتشر شد، نوشت: «با فرا رسیدن نوروز بیشتر اداره‌ها و شرکت‌ها دو هفته تعطیل هستند و افرادی که از عهده‌شان بر می‌آید به سفر می‌روند. با توقف پروازهای خارجی به ایران به دلیل شیوع ویروس، نقاط مختلف در داخل کشور مقصد بیشتر این سفرها شده است.»

در مقاله آقای رضائیان آمده است: «در حالی که مسئولان ایرانی به مردم توصیه می‌کنند در داخل خانه‌ها بمانند، و حتی با وجود تحقیق دانشگاه صنعتی شریف که می‌گوید اگر تدابیر پیشگیرانه قاطعی فورا اجرا نشود، ممکن است بیش از سه میلیون نفر جان خود را از دست بدهند، کار زیادی برای اعمال محدودیت انجام نشده است.»

آقای رضائیان در ادامه خاطرنشان کرده است که مردم عادی ایران به درخواست رهبرانشان برای ماندن در خانه اطمینان ندارند. او می‌نویسد: «کسی نمی‌تواند آنها را سرزنش کند؛ چرا که مسولان ایران دهه‌ها است که دروغ گفته‌اند – و حتی در طی چندین هفته گذشته بیشتر از گذشته دروغ گفته‌اند.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG