لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۴

برخلاف ادعای حسن روحانی؛ عضو کمیته مبارزه با بیماری‌های عفونی ایران: ظرفیت بیمارستان‌ها پر شده‌ است


عضو کمیته بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت با اعلام این که ظرفیت بیمارستان‌های ایران برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا پر شده است، تنها راه کاهش میزان ابتلا را ماندن مردم در خانه دانست.

مینو محرز روز دوشنبه ۱۱ فروردین به خبرگزاری ایلنا گفت که ظرفیت‌ بیمارستان‌ها پر است و در صورت ایجاد بیمارستان موقت نیز نیاز فوری به نیروی انسانی و کادر درمانی است.

این عضو کمیته بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت تاکید کرد: «پرسنل پزشکی و پرستاری خسته شده‌اند و نمی‌توانیم یک شبه نیرو تربیت کنیم. بنابراین مردم باید رعایت کنند و در خانه بمانند تا پیک [اوج] بیماری کاهش یابد.»

مینو محرز،‌ که ماه گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده بود، حدود دو هفته پیش بهبود پیدا کرد و از قرنطینه خارج شد.

در حالی که خانم محرز از پر شدن ظرفیت بیمارستان‌ها خبر می‌دهد، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، می‌گوید تخت‌های بیمارستان‌ها همچنان خالی است و مشکلی از نظر گنجایش بیمارستان‌ها وجود ندارد.

جمهوری اسلامی که حالا بسیاری از مقامات دولتی و سطح بالای مدیریتی آن نیز به کرونا مبتلا شده اند، به جای قرنطینه کردن شهرها و تعطیلی اماکن مذهبی همچون سایر کشورهای درگیر با شیوع این ویروس، تنها به گفتن این که باید کرونا را جدی گرفت بسنده کرده و از مردم می خواهند که از خانه‌های خود بیرون نیایند.

پیش از این مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه ۴ فروردین در بیانیه‌ای با عنوان «دروغ‌های خامنه‌ای درباره ویروس ووهان جان مردم را به خطر می‌اندازد» مطالبی را درباره دروغ‌گویی‌ها و پنهان‌کاری‌های رژیم ایران در رابطه با ویروس کرونا بیان کرد.

ایالات متحده بارها سوءمدیریت، فساد مالی نهادینه، و غارت دارایی‌های ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات ایران و وضعیت نابسامان رفاهی مردم آن کشور دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG