لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۴

جوانی که آخوند مبلغ طب اسلامی در بیمارستان با او ملاقات کرد، بر اثر کرونا درگذشت


تصویری از مرتضی کهنسال، آخوند مدعی طب اسلامی در بیمارستان و در کنار محسن شریفی
تصویری از مرتضی کهنسال، آخوند مدعی طب اسلامی در بیمارستان و در کنار محسن شریفی

برخی از گزارش‌ها حاکی از صدور حکم بازداشت آخوندی است که با ادعای توانایی درمان بیماران کرونا با استفاده از طب اسلامی به بیمارستانی در استان گیلان رفته بود.

در پی انتشار خبر جان باختن یکی از بیمارانی که «مرتضی کهنسال»، آخوند مروج طب اسلامی، با حضور در بیمارستان مایعی را به صورت او مالیده بود، وبسایت «گیل خبر» دوشنبه ۴ فروردین از صدور حکم بازداشت این فرد خبر داد.

این وبسایت که اخبار استان گیلان را منتشر می‌کند، همچنین نوشت: «محسن شریفی از جوانان ورزشکار انزلی» که آخوند مروج طب اسلامی در کنار او در بیمارستان شهید بهشتی انزلی حاضر شده بود، درگذشت.

از سوی دیگر معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری گیلان به ایرنا گفت: «هر شخصی با هر لباسی و با هر نگاه درمانی و پزشکی وارد بیمارستان ها و مراکز درمانی شود و مداخله درمانی و غیرقانونی کند، براساس قانون مجرم محسوب می‌شود.»

با این حال رسانه‌های استان گیلان می‌گویند مرتضی کهنسال هنوز بازداشت نشده است.

روز شنبه پس از انتشار ویدئوی حضور دو آخوند در بیمارستانی در ایران که بدون ماسک و تجهیزات در بخش نگهداری بیماران مبتلا به کرونا حاضر شدند و یکی از آنها مایعی را برای درمان دورِ بینی بیماران میمالید و آن را «عطر پیغمبر» می‌نامید، سازمان نظام پزشکی آن را «مصداق بارز تشویش اذهان عمومی» دانست.

در هفته های اخیر، علاوه بر حضور مدعیان طب اسلامی در بیمارستان‌ها، حضور تعدادی از آخوندها و مداحان در مراکز پزشکی و درمانی و نوحه خوانی و روضه خوانی آنها در بخش بیماران مبتلا به ویروس کرونا در ایران، که با حمایت نهادهای حکومتی صورت گرفت، انتقادات بسیاری در شبکه های اجتماعی به دنبال داشت.

اقدام خطرناک یک آخوند برای تجویز طب اسلامی بین بیماران مبتلا به کرونا
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00


https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG