لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۵

انتقال ویروس کرونا از ایران به همسایگان؛ مرزهای کشورهای همسایه به روی ایران بسته شد


تعدادی از کشورهای همسایه ایران، از شناسایی نخستین موارد مبتلایان به ویروس کرونا در میان مسافرانی که از ایران به آن کشورها رفته‌اند، خبر دادند.

به گزارش رویترز، وزیر بهداشت عمان روز دوشنبه ۵ اسفند از شناسایی دو مورد ابتلا به ویروس کرونا(کوید ۱۹) خبر داد و گفت که این دو زن عمانی به ایران سفر کرده بودند.

امارات متحده عربی که تاکنون ۱۳ مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده است، نیز اعلام کرد که دو مورد آخر مربوط به یک زوج گردشگر ایرانی بوده است.

کویت نیز روز دوشنبه اعلام کرد که سه نفری که در این کشور مبتلا به کرونا ویروس شناخته شدند، به شهر مشهد در ایران سفر کرده بودند.

یک مبتلا به ویروس کرونا در شهر نجف عراق شناسایی شده است که به گفته مقامات از ایران بازگشته بود.

در بحرین هم یک نفر که از ایران بازگشته بود مبتلا به ویروس کرونا تشخیص داده شد.

نخستین مبتلا به ویروس کرونا در افغانستان نیز فردی ۳۵ ساله در هرات است که به گفته وزیر بهداشت افغانستان به تازگی از شهر قم به کشورش بازگشته است.

ایران روز دوشنبه از ابتلای بیش از ۶۰ نفر به کرونا ویروس و مرگ ۱۴ نفر بر اثر این بیماری خبر داد، هر چند که نماینده قم اعلام کرد تعداد مبتلایان و مرگ و میر بسیار بیشتر از آماری است که وزارت بهداشت اعلام می کند.

کویت و عراق از هفته گذشته پروازهای خود به ایران را به حالت تعلیق در آورده بودند. عربستان سعودی نیز هرگونه سفر به ایران را موقتا منع کرده است.

خطوط هوایی قطر هم اعلام کرده است که از مسافرانی که از ایران و کره جنوبی می آیند، خواهد خواست که به مدت دو هفته در قرنطینه بمانند.

امارات متحده عربی نیز شهروندانش را از سفر به ایران منع کرده است. دولت افغانستان نیز اعلام کرد که خدمات کنسولی در تهران را معلق می‌کند، مرز خود با ایران را می‌بندد و هرگونه رفت و آمد هوایی بین دو کشور را ممنوع اعلام کرد.

ترکیه نیز پروازهای خود از مبدا ایران را لغو کرده است و مرزهای زمینی با ایران را نیز بسته است.

عمان هم پروازهای خود به ایران و بالعکس را به حالت تعلیق در آورده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG