لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۹

اخبار ضدونقیض درباره مرگ یک زن «مشکوک به کرونا» در ایران؛ وزارت بهداشت تکذیب کرد


پس از انتشار خبری از سوی رسانه نزدیک به دولت، مبنی بر این که در یکی از بیمارستان های تهران یک زن «مشوک به ابتلا به ویروس کرونا» جان باخته است، وزیر بهداشت ایران این خبر را تکذیب کرد.

روزنامه ایران روز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه در گزارشی اعلام کرده بود که «همزمان با مرگ زنی میانسال در یکی از بیمارستان‌های پایتخت که مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا بود، تحقیقات در این باره آغاز شد.»

در این گزارش، اعلام شده که ساعت ۱۱:۳۰ دوشنبه ۲۱ بهمن، مسئولان یکی از بیمارستان‌های پایتخت در تماس با ۱۱۰ از مرگ مشکوک زنی ۶۳ ساله خبر دادند و تحقیقات از سوی مأموران کلانتری ۱۸۱ وردآورد آغاز شد.

روزنامه ایران نوشت که «بر اساس بررسی‌های اولیه و طبق اظهارات کادر درمانی این بیمارستان احتمال می‌رود که این زن مبتلا به بیماری کرونا بوده و بر اثر همین بیماری جان باخته است.»

اما سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران با تایید مرگ این زن در زنجان مبتلا بودن او به کرونا را رد کرد و گفت که «خانمی ‌در زنجان چند وقت تحت نظر بود و ۳ بار تست شد که ‌آخرین تست وی‌ هم ‌منفی بوده است.»

وزیر بهداشت ایران بار دیگر گفت که تاکنون « مورد مثبتی» از بیماری کرونا در کشور وجود ندارد.

انتشار این خبر در شرایطی است که مقامات ایران گزارش شفافی از روند درمانی افراد مبتلا و یا مشکوک به مبتلا به کرونا نمی دهد و تنها وزارت بهداشت چندی پیش گفته بود حدود ۹ مورد مشکوک به کرونا در ایران شناسایی شدند. اما چندی پیش خبرگزاری ایسنا در یک گزارش تصویری خبر داد که دو فرد مشکوک به کرونا در بخش ایزوله تنفسی با فشار منفی بیمارستان شهدای یافت‌آباد بستری هستند.

پس از ابهامات در متوقف شدن یا نشدن پروازهای ایران به چین و همچنین پنهان‌کاری و دروغ‌گویی مقامات جمهوری اسلامی در رابطه با شلیک به هواپیمای اوکراینی در آسمان تهران باعث شده تا جامعه اعتماد خود را به حکومت بیش از هر زمانی از دست دهد.

تازه‌ترین آمارهای رسمی منتشرشده در چین حاکی از گذشتن شمار جان‌باختگان از هزار نفر است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG