لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۸

تصمیمات ضدونقیض مقامات ورزش ایران در پی شیوع کرونا؛ مسابقات لغو شده بدون تماشاگر برگزار می شود


عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است

در حالی که پیشتر مقامات ورزشی ایران از لغو تمام رویدادهای ورزشی کشور به خاطر شیوع ویروس کرونا خبر داده‌ بودند، این تصمیم در فاصله‌ای چند ساعت به شکل غیرمنتظره‌ای تغییر کرد و اعلام شد که مسابقات بدون حضور تماشاگر برگزار می شود.

ستاد مقابله با گسترش بیماری کرونا در ورزش، که در فدراسیون پزشکی ورزشی زیر مجموعه وزارت ورزش راه اندازی شده است، در آخرین ساعات روز شنبه ۳ اسفند ماه طی اطلاعیه ای اعلام کرد که «به منظور پیشگیری موثرتر در برابر ابتلا به ویروس کرونا» تمام رویدادهای ورزشی در ایران « به مدت ١٠ روز » لغو شده است.

اما در کمتر از سه ساعت بامداد یکشنبه ۴ اسفند در بیانیه ای دیگر اعلام شد که تمام مسابقات ایران همچنان در لیگ‌های مختلف ادامه دارد ولی بدون حضور تماشاگر خواهد بود.

تغییر این تصمیم از سوی مقامات ورزش ایران در شرایطی است که بیشتر کشورهایی که با بحران ویروس کرونا روبرو شده‌اند، برای مقابله با شیوع این ویروس رقابت های ورزشی را در کشور خود لغو کرده اند. از جمله می توان به ایتالیا اشاره کرد که با آمار دو کشته براثر ویروس کرونا تدابیر جدی در خصوص رقابت های ورزشی اتخاذ و ورزش مناطق لمباردی، ونتو و سری آ ایتالیا تعطیل کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG