لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۴

دیدار نیکلاس برنز با قانونگذاران دموکرات در مورد توافق اتمی ایران


نانسی پلوسی در کنار جو بایدن
نانسی پلوسی در کنار جو بایدن

جان کری وزیر امور خارجه ، اشتون کارتر وزیر دفاع، و مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا روز چهارشنبه در جلسه کمیته نیروهای مسلح سنا حضور یافتند و به پرسش های سناتورها درباره توافقی اتمی با ایران پاسخ دادند.

به گزارش آسوشیتدپرس نیکولاس برنز، معاون سابق وزارت خارحه در امور سیاسی و سفیر آمریکا در ناتو نیز به دعوت نانسی پلوسی رهبر اقلیت مجلس نمایندگان با قانون گذاران دمکرات ملاقات کرد.

پلوسی سرپرستی کوشش هایی را که برای ترغیب دمکرات ها به حمایت از توافق اتمی ایران صورت می گیرد برعهده دارد. آنها همچنین قرار است با باراک اوباما ملاقات کنند.

ساندر لوین، نماینده دمکرات میشیگان در بیانیه ای گفت او بر این عقیده است که اگر ایران بسوی تهیه اسلحه اتمی حرکت نکند، اسرائیل، منطقه و جهان امن تر خواهد بود.

در طرف دیگر، کمیته نیرومند روابط عمومی آمریکا – اسرائیل قرار دارد که باصرف میلیون ها دلار برای آگهی های تبلیغانی سعی دارد قانون گذاران را متقاعد سازد که به ایران نمی توان اعتماد کرد و توافقنامه باید رد شود. اعضای کمیته نیز شخصا با آنها ملاقات می کنند.

کنگره بررسی ۶۰ روزه توافق بین المللی را آغاز کرده است و انتظار می رود در ماه سپتامبر به آن رای بدهد. اگر کنگره که در کنترل جمهوریخواهان است قطعنامه ای در رد آن تصویب کند، رئیس جمهوری آمریکا گفته است آن را وتو خواهد کرد. دولت امیدوار است حمایت دمکرات ها را به اندازه ای که برای جلوگیری از خنثی شدن وتو لازم باشد، بدست آورد.

توجه به ویژه بر قانونگذارانی مانند دبی واسر من، نماینده دمکرات فیلادلفیا، اسیتو اسرائیل ، نماینده دمکرات نیویورک ، و استنی هویر نماینده دمکرات مریلند متمرکز است که هنوز اعلام نکرده اند رای آنها چگونه خواهد بود.

XS
SM
MD
LG