لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۰

روایت‌های متفاوت از حادثه اندیمشک؛ دعوای خانوادگی یا درگیری بر سر مواد مخدر


رسانه‌های ایران از وقوع یک درگیری مسلحانه در شهر اندیمشک در استان خوزستان خبر می‌دهند که منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۵ نفر دیگر شده است.

صادق جعفری چگنی، دادستان اندیمشک روز سه شنبه ۳۱ فروردین در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم وقوع این درگیری مسلحانه را تایید و دلیل آن را "درگیری چند خانواده" اعلام کرده است. به گفته او فرد درگذشته به وسیله یک "سلاح شکاری" هدف قرار گرفته است.

در شبکه‌های اجتماعی عنوان شده که درگیری بین گروه‌های توزیع مواد مخدر بوده است. با این حال هیچکدام از این گزارش ها اشاره ای به تاریخ وقوع درگیری نکرده اند.

این مقام قضایی تاکید کرده که "تمام اخبار دیگر مخابره شده و مرتبط با این حادثه در شبکه‌های مجازی کذب است؛" ولی جزییات بیشتری درباره دلایل و عوامل بروز این درگیری مسلحانه ارائه نکرده است.

او همچنین عنوان کرده که "اوضاع این منطقه در غرب شهرستان اندیمشک به حالت عادی برگشته است و خطری شهروندان را تهدید نمی‌کند".

اما فرماندار اندیمشک نیز در گفت‌وگو با ایسنا جزئیاتی را مطرح کرده که با اظهارات دادستان شهر منطبق نیست. به گفته حمیدرضا گودرزی، فرماندار اندیمشک این درگیری "به دلیل اختلاف میان سوداگران مرگ بر سر مواد مخدر و اختلاف طرفین متخاصم" رخ داده و ۹ نفر مجروح شده‌اند که وضعیت یکی از آنها "وخیم" است.

به گفته او چهار منزل مسکونی نیز در جریان در این درگیری آتش گرفته است.

فرماندار اندیمشک به پادرمیانی "بزرگان و ریش سفیدان" اشاره کرده و گفته که در منطقه "وضعیت تحت کنترل است".

XS
SM
MD
LG