لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۷

اخباری متناقض درباره کنسرت شهرام ناظری در تبریز


شهرام ناظری
شهرام ناظری

کنسرت شهرام ناظری که پیش از این اعلام شده بود روز پنج‌شنبه ۲۶ شهریور ماه در تبریز برگزار می‌شود، لغو شد.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به خبر لغو کنسرت شهرام ناظری می‌گوید که اساسا مجوزی برای این کنسرت صادر نشده بود. خبرگزاری ایرنا هم با استناد به این توضیح، گزارش داده که برخی هنرمندان "ژست لغو کنسرت" می‌گیرند تا "طوری خبرسازی شود که گویی اجرای کنسرت برای یک هنرمند قدغن شده است."

پیش از این اعلام شده بود که همزمان با روز شعر و ادب فارسی و برای ‌بزرگداشت محمدحسین شهریار، شهرام ناظری به همراه گروه مولوی در تبریز کنسرتی برگزار خواهد کرد. خبرگزاری‌های داخلی ایران گزارش داده بودند که "مجوزهای لازم" برای اجرای کنسرت صادر شده بود.

همچنین شهرام ناظری در گفت‌وگو با وبسایت تخصصی "موسیقی ما" اعتراض کرده بود که "اتفاقاتی از این دست، بدون‌شک ضربه‌ بزرگی به فرهنگ و هنر ایران خواهد زد. ما در این کنسرت قرار بود اشعاری از دیوان شمس تبریزی و شهریار را به اجرا درآوریم و من هنوز متوجه نمی‌شوم که اجرای شعر و موسیقی فاخر چه مشکلی می‌تواند داشته باشد که عده‌ای آن را لغو کنند."

اما روز سه‌شنبه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی به ایسنا گفت: "تاکنون برای برگزاری این کنسرت، مجوزی صادر نشده است که حالا لغو شود."

به گفته علی‌اکبر صفی‌پور، در چند روز اخیر درخواستی از طرف یکی از شرکت‌های هنری برای برگزاری کنسرت شهرام ناظری ارائه شده که "در مرحله بررسی و صدور مجوز است."

ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت هم در تایید عدم صدور مجوز، گزارش داده است: "دو سه روز مانده به اجرا، تبلیغی در سطح شهر تبریز صورت نگرفته است. اگر مؤسسه برگزار کننده کنسرت، مجوزهای لازم را دریافت کرده بود، بی‌شک برای جذب هرچه بیش تر مخاطب تبلیغات محیطی را زودتر از این ها آغاز می‌کرد."

این خبرگزاری سپس با اشاره به این که مجوز کنسرت در مکان هایی با بیش از ۵۰۰ نفر باید از سوی دفتر موسیقی صادر شود و این مرکز مجوزی برای اجرای ناظری در تبریز صادر نکرده، نوشته است: " ناظری در طول چند هفته گذشته هم در تهران و هم در شیراز بی هیچ سر و صدایی به روی صحنه رفته است. پس انصاف نیست که وقتی هنوز مجوزی برای کنسرتی صادر نشده (به هر دلیل و علتی؛ درست یا نادرست) طوری خبرسازی شود که گویی اجرای کنسرت برای یک هنرمند قدغن شده است."

XS
SM
MD
LG