لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۱

خاطرات خوش ایرانی‌ها با خودروهایی که حالا "کلاسیک" شده‌اند


دومین دوره همایش خودروهای کلاسیک با نمایش بیش از ۵۰۰ خودرو در مجموعه آزادی تهران - ۱ خرداد ۱۳۹۵
دومین دوره همایش خودروهای کلاسیک با نمایش بیش از ۵۰۰ خودرو در مجموعه آزادی تهران - ۱ خرداد ۱۳۹۵

با گذشت بیش از ۳۷ سال از انقلاب و ممنوعیت ورود برخی خودروهای خارجی، توافق هسته‌ای سال گذشته موجب افزایش امید ایرانی‌ها برای استفاده دوباره از خوروهایی شد که مدت‌هاست دلتنگ آن هستند.

خوروهای آمریکایی، یکی از انواع خودروهایی هستند که مردم ایران پیش از انقلاب ۵۷ خاطرات زیادی با آنها داشتند و با لغو تحریم‌ها، امید داشتند که بار دیگر شاهد جولان این خودروها در خیابان‌های کشور باشند.

هرچند به رغم برخی زمزمه‌ها برای گشایش نمایندگی رسمی شورلت در ایران، آیتاﻟله خامنه‌ای آب پاکی روی دست همه دست اندرکاران و مشتریان احتمالی ریخت و واردات خودروهای آمریکایی شروع نشده، متوقف شد.

با این حال، علاقمندان به خودرو و به اصطلاح "ماشین بازها" در ایران، مثل بسیاری از کشورهای دیگر، هر از گاهی انواع نمایشگاه و مسابقه و مراسم مختلف را با حضور خودروهای قدیمی و کلاسیک خودشان برگزار می‌کنند.

مراسمی که حکایت از روزهای خوش گذشته دارد و شاید هم روزی به کار آیندگان بیاید؛ مثل کوبایی‌ها که به دلیل تحریم‌ها مجبور به سالم نگاه داشتن خودروهای قدیمی خود بودند و حالا این ماشین‌ها به یکی از جاذبه‌های گردشگری آن کشور تبدیل شده است.

منتخبی از تصاویر رسانه های ایران از سه مراسم و نمایشگاه مختلف خودروهای کلاسیک:

XS
SM
MD
LG