لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۴

انتقاد روحانیون سنی از پرهزینه ترین فیلم تاریخ ایران


انتقاد روحانیون سنی از پرهزینه ترین فیلم تاریخ ایران
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

پرهزینه ترین فیلم سینمای ایران به نام "محمد" که زندگی دوران کودکی پیامبر اسلام را به نقش می کشد انتقاد بسیاری از مسلمانان سنی را که مخالف تصویرگری پیامبر هستند برانگیخته است.

فیلم ۱۷۱ دقیقه ای که با هزینه ۴۰ میلیون دلار و در مدت بیش از هفت سال تهیه شده از هم اکنون با انتقاد روحانیون سنی روبرو شده است.

این روحانیون نشان دادن تصویر پیامبر اسلام را مجاز نمی دانند. دانشگاه الازهر نهاد برجسته مذهب سنی گفته است به تصویر کشیدن حضرت محمد از شان معنوی او می کاهد. دانشگاه الازهر نه تنها با به تصویر کشیدن حضرت محمد بلکه حتی با پخش صدای کسی که از زبان او حرف می زند مخالف است.

یکی از مشاوران این عالیترین نهاد مذهب سنی استدلال می کند هنرپیشه ای که نقش پیامبر را بازی می کند می تواند در آینده نقش یک جنایتکار را نیز بازی کند که تماشاگر ممکن است این دو شخصیت را با جنایت مرتبط بداند.

مجید مجیدی کارگردان فیلم ولی تاکید می کند که این فیلم تصور خشونت بار بودن اسلام را با نشان دادن تصویر درستی از زندگی پیامبر اسلام اصلاح می کند.

آقای مجیدی در مصاحبه با خبرگزاری فراسنه گفته است افراط گرایان و جهادی ها مانند گروه دولت اسلامی اسم اسلام را ربوده اند و در جهان غرب تصویر غلطی از اسلام پدیدار شده که تصاویر خشونت باری از اسلام را نشان می دهد که ربطی به این دین ندارد.

به منظور کاستن نگرانی مسلمانان از نشان دادن تصویر پیامبر در این فیلم صورت حضرت محمد نشان داده نمی شود و تماشاگر فقط پشت او را نظاره می کند.

فیلم محمد که به رویداد های قبل از تولد تا نوجوانی او می پردازد نخستین بخش از سه فیلمی خواهد بود که درباره زندگی پیامبر اسلام ساخته می شود.

XS
SM
MD
LG