لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۹

مجوز اکران "من ناصر حجازی هستم" لغو شد


قرار بود فیلم "من ناصر حجازی هستم" اکران شود، اما به دلیل شکایت امیر قلعه نویی، اکران این فیلم متوقف شد.
قرار بود فیلم "من ناصر حجازی هستم" اکران شود، اما به دلیل شکایت امیر قلعه نویی، اکران این فیلم متوقف شد.

یک روز پس از اکران عمومی مستند "من ناصر حجازی هستم" مجوز اکران این فیلم لغو شد.

خبرگزاری های ایران شکایت امیر قلعه نویی، سرمربی تراکتورسازی تبریز را دلیل این توقیف اعلام کرده اند.

مستند "من ناصر حجازی هستم" نخستین بار روز یکشنبه ۲۲ آذر در جشنواره فیلم سینما حقیقت به نمایش عمومی درآمد و قرار بود یک روز بعد از آن و همزمان با سالروز تولد ناصر حجازی در گروه هنر و تجربه به نمایش عمومی درآید.

به گزارش خبرگزاری ایرنا وکیل مدافع امیر قلعه نویی بازیکن و سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال تهران با طرح شکایتی در دادسرای فرهنگ ورسانه مانع اکران این مستند شده است.

مستندی ساخته نیما طباطبایی که به زندگی ناصر حجازی دروازبان پرآوازه تیم فوتبال استقلال تهران و تیم ملی ایران از زبان اعضای خانواده دوستان و همبازی هایش می پردازد.

مدیرکل نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی هم به ایرنا گفته است که دستور قضایی برای اکران نشدن این مستند ابلاغ شده و طبق قانون اجرایی شده است.

امیرقلعه نویی در زمان سرمربیگری آقای حجازی در باشگاه استقلال در حدود یک سال به عنوان کمک مربی در این باشگاه فعالیت داشت.

رابطه نه چندان دوستانه ناصر حجازی و قلعه نویی، به شکایت شاگرد از استاد نیز منتهی شد، اما با وساطت دوستان، در روزهای بیماری حجازی، قلعه نویی از مربی خود عیادت کرد.

حمید توسلی، وکیل مدافع آقای قلعه نویی در ارتباط با توقیف این مستند گفته است "آقایان در فیلم به جای آن که به زندگی‌نامه مرحوم حجازی بپردازند بیشتر به شخصیت امیر قلعه‌نویی پرداخته و در فیلم از تکنیک سفید و سیاه استفاده کرده‌اند."

آقای توسلی توقیف این مستند را کمترین کادویی دانسته که در زادروز تولد ناصر حجازی می شد به او هدیه کرد.

آتیلا حجازی فرزند ناصر حجازی در گفتگو با خبرگزاری مهر توقیف این مستند را غیرقانونی دانسته و گفته است این مستند از سوی وزارت ارشاد مجوز اکران داشته است.

آقای حجازی همچنین گفته در این مستند تنها ۳۰ ثانیه به امیر قلعه‌نویی اختصاص دارد که اتفاقاً ما دوست نداشتیم که اصلاً در فیلم پدرم هیچ نامی از او برده شود ولی عوامل فیلم اصرار داشتند که به خاطر روند اتفاقاتی که رخ داده این بخش هم به صورت مختصر در فیلم گنجانده شود.

ناصر حجازی که فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال او را به عنوان دومین دروازه بان برتر آسیا در قرن بیستم انتخاب کرد، دوم خرداد سال ۱۳۹۰ به علت سرطان ریه در تهران درگذشت.

XS
SM
MD
LG