لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۶

تهیه کننده «قاتل اهلی» : از مسعود کیمیایی شکایت می کنم


منصور لشگری قوچانی
منصور لشگری قوچانی

اکران فیلم «قاتل اهلی» ساخته مسعود کیمیایی کارگردان صاحب نام ایرانی در جشنواره فیلم فجر با حواشی بسیاری همراه بود و به یکی از سوژه های داغ سینمای ایران تبدیل شد.

در جریان برگزاری نشست خبری «قاتل اهلی» در برج میلاد، اختلاف مسعود کیمیایی با «منصور لشگری قوچانی» تهیه کننده فیلم به اوج رسید و حاضرین شاهد درگیری لفظی آنها در این مراسم جنجالی بودند.

مشکل اصلی اضافه شدن چند سکانس به نسخه نهایی فیلم است، مسعود کیمیایی معتقد است «قاتل اهلی» با این صحنه ها تکمیل می شود، در حالیکه تهیه کننده چنین اعتقادی ندارد.

به گفته منصور لشگری قوچانی این سکانس ها باعث طولانی تر شدن فیلم، عدم انسجام داستان و تغییر فیلمنامه اولیه شده است.

مسعود کیمیایی حاضر به آشتی با منصور لشگری قوچانی نشد
مسعود کیمیایی حاضر به آشتی با منصور لشگری قوچانی نشد

تدوین نهایی «قاتل اهلی» به دلیل همین اختلاف بارها به تعویق افتاد و حتی احتمال می رفت به جشنواره امسال نرسد.

بر اساس تفاهمی که میان مسعود کیمیایی و منصور لشگری قوچانی صورت گرفت، قرار یود «قاتل اهلی» در دو نسخه متفاوت تولید شود.

نسخه ای که در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، فیلمی است که با نظارت مسعود کیمیایی تدوین شده و به عبارتی نسخه ایده آل کارگردان است.

و نسخه ای که در آینده در سینماهای کشور اکران می شود، فیلمی است که با نظر تهیه کننده تدوین می شود و کارگردان نقشی در این رابطه ندارد.

پوستر فیلم
پوستر فیلم

اما با توجه به مجادله شدید طرفین در نشست خبری جشنواره، به نظر میرسد توافق اولیه آنها نیز منتفی شده و همچنان شاهد ادامه حواشی این پروژه جنجالی خواهیم بود.

منصور لشگری قوچانی درتازه ترین گفتگوی خود تهدید کرده از مسعود کیمیایی به مراجع فضایی شکایت می کند و اجازه نخواهد داد حقش بعنوان تهیه کننده فیلم ضایع شود.

در روزهای اخیر شاهد اظهار نظرهای متفاوتی از سوی برخی از سینماگران ایرانی درباره «قاتل اهالی» بودیم، از جمله پرویز پرستویی بازیگر نقش اول فیلم که با انتشار بیانیه ای، از مسعود کیمیایی به دلیل سکانس های اضافه و تغییر فیلمنامه انتقاد کرد.

مسعود کیمیایی و پرویز پرستویی
مسعود کیمیایی و پرویز پرستویی

یا فریدون جیرانی کارگردان سرشناس ایرانی که با انتقاد از تهیه کننده فیلم و پرویز پرستویی، تدوین نهایی را حق مسلم مسعود کیمیایی دانست.

«قاتل اهلی» داستان زندگی فردی است به نام "حاج آقا دکتر جلال سروش" که در جامعه امروز ایران درگیر ماجراهای مختلفی می شود. نقش او را پرویز پرستویی بازی می کند.

امیر جدیدی، پگاه آهنگرانی، پرویز پورحسینی، لعیا زنگنه، رضا رشیدپور، پولاد کیمیایی و ثریا قاسمی از جمله بازیگران دیگر فیلم هستند.

«قاتل اهلی» در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در هیچ بخشی نامزد دریافت جایزه نشده و بسیاری از تماشاگران و نویسنده های هنری از آن انتقاد کرده اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG