لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۹

جلسات تشکل دولتی صنف واحد تهیه کنندگان در وزارت ارشاد


جلسات تشکل دولتی صنف واحد تهیه کنندگان در وزارت ارشاد
جلسات تشکل دولتی صنف واحد تهیه کنندگان در وزارت ارشاد

روابط عمومی معاونت امور سینمایی وزارت ارشاد اعلام کرد: نشست هیئت مدیره تشکل دولتی تازه تاسیس معروف به «صنف واحد تهیه کنندگان» در دفتر این معاونت تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت سینمایی وزارت ارشاد در این نشست که با شرکت وزیر ارشاد، معاون امور سینمایی و هفده نفر از هیئت مدیره، شورای نظارت، بازرسان و بعضی از اعضا اتحادیه صنف واحد تشکیل شده بود، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دلیل تشکیل این صنف را چنین دانست: «یکی از مشکلات ما برای ارتباط با سینماگران این بود که مشخص نبود باید با چه کسانی ارتباط داشته باشیم.»

به گزارش خبرگزاریها معاونت سینمایی که نقش موثری در پایه ریزی این تشکل دولتی برای تهیه کنندگان برعهده داشت، با درخواست های افراد برای واگذاری سینما آفریقا به این صنف موافقت کرد.

کارشناسان سینمای ایران می گویند تشکل دولتی صنف واحد تهیه کنندگان برای از دور خارج کردن نهاد صنفی خانه سینماست که نسبت به سلطه دولت بر صنایع سینمایی از جمله صنوف آن اعتراض دارد.

فرهاد توحیدی، رئیس هیئت مدیره خانه سینما درباره اختصاص سینما آفریقا در دوران جشنواره فیلم فجر به تشکل دولتی تهیه‌كنندگان گفت: تهیه‌كنندگان هرسال سینمای خاص خود را دارد اما اینكه امسال این سینما به تشكل واحد تهیه‌كنندگان اختصاص پیدا كرده نشان می‌دهد كه اتحادیه جدید تهیه كنندگان همان راه اتحادیه قبلی را طی می‌كند.

یک تهیه کننده عضو شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران در واکنش به تشکیل جلسه صنف واحد تهیه کنندگان در وزارت ارشاد اسلامی گفت: «ماهیت تشکل دولتی صنف واحد از محل تشکیل جلسات و حمایت همه جانبه معاونت سینمایی از آن آشکار است و روشن نیست چرا دولت و هیئت مدیره صنف واحد اصرار بر ناوابستگی این صنف به دولت دارند؟»

XS
SM
MD
LG