لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۵۷

کریسمس در تهران: توقف بابانوئل در کشور مسلمانی در خاورمیانه


حال و هوای ایام کریسمس در جمهوری اسلامی ایران
حال و هوای ایام کریسمس در جمهوری اسلامی ایران

مقاله ای از کرولاین مک گوایر برای نشریه دیلی میل

تغییر در ایران در جریان است و این کشور در انتظار سونامی گردشگران خارجی پس از توافق هسته ای وین و لغو تحریم های بین المللی است.

با بهبود روابط، سواحل ایران، معماری نفس گیر اسلامی، و غذای فوق العاده می تواند ایران را در بالای لیست کشورهایی قرار دهد که در سال ۲۰۱۶ "باید بازدید کرد."

تصور خیلی ها از ایران یک کشور بسیار محافظه کار و جمعیتی مذهبی با محدودیت های فرهنگی است، اما عکس های تازه از ایران فضای بسیار متعادل تری از خیابان ها و به ویژه جوانان نشان می دهد.

در حالی که ملت ها در سراسر جهان خود را برای جشن های تعطیلات آخر سال آماده می کنند، تصاویری از ایرانی ها در حال انتخاب تزیینات درخت کریسمس و خرید هدایایی در آخرین لحظات برای پر کردن جوراب ها دیده می شود.

حدود ۱۵۰ هزار مسیحی در ایران زندگی می کنند، که اکثرا ارمنی هستند و کریسمس را در کلیساها و خانه هایشان جشن می گیرند.

از آن جایی که این سنت ها کودکان را به خود جذب می کند، بسیاری از خانواده های مسلمان هم این مراسم را برگزار کرده و برای فرزندان شان هدیه و درخت کریسمس می خرند.

مسافران از بازدید از این گوهر کمتر سیاحت شده خاورمیانه، بهره می برند و شمار بازدیدکنندگان طی دو سال گذشته هر سال ۱۲ درصد افزایش یافته است.

یکی از این افراد برنار روسو، عکاس فرانسوی، است که زندگی جوانان ایرانی را ثبت و سپس عکس هایش را در کتاب "چهره پنهان ایران" و صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است.

XS
SM
MD
LG