لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۰

اعتراف چین به کوتاهی خود در مواجهه با ویروس کرونا؛ ظریف به چینی تشکر کرد!


محمدجواد ظریف
محمدجواد ظریف

محمد جواد ظریف که در نقش وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی سعی در ارائه ویترینی زیبا از اقدامات رژیم ایران دارد، این بار به زبان چینی توییت کرد و اقدامات دولت چین در مقابله با ویروس کرونا را «موفقیت‌آمیز» توصیف کرد. این درحالی است که دولت چین به کوتاهی و عملکرد نامناسب خود در این زمینه اعتراف کرده است.

در حالی که سازمان بهداشت جهانی به دنبال شیوع جهانی ویروس خطرناک کرونا اعلام وضعیت فوق‌العاده کرده و بسیاری از کشورهای دنیا تدابیر گسترده‌ای برای مقابله با آن اتخاذ کرده‌اند، سهل انگاری مقامات جمهوری اسلامی حتی در مواردی مانند قطع پروازها میان ایران و چین باعث انتقادات فراوان شده است.

همزمان افشای کوتاهی دولت چین و تلاش برای مخفی نگه داشتن شیوع این ویروس مرگبار باعث انتقادات جهانی شده و سرانجام حزب حاکم کمونیست چین در بیانیه‌ای به ضعف و کوتاهی در مقابل ویروس کرونا اعتراف کرد اما وزیر خارجه جمهوری اسلامی در توییتی به زبان چینی روایتی کاملا متفاوت ارائه کرده و حتی دست به مقایسه دولت چین و دولت آمریکا زده است.

محمد جواد ظریف که از ۹ مرداد امسال از سوی ایالات متحده در فهرست تحریم‌ها قرار گرفت، بارها از سوی مقامات آمریکا، ابزار پروپاگاندا و بلندگوی تبلیغاتی جمهوری اسلامی توصیف شده است که سعی در ارائه ویترینی زیبا از رژیم ایران دارد اما در واقع اختیاری از خود ندارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG