لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۴

دختر بچه اهوازی به آرزویش رسید و "سیندرلا" شد


امل، دختر هشت ساله اهوازی پرنسس شد. او که مبتلا به سرطان است آرزویش این بود که شبیه سیندرلا شود و موسسه فرهنگی "پنجمین فصل قشنگ" این آرزو را برآورده کرد.

امل سوار بر کالسکه ای شبیه به کالسکه سیندرلا به سمت قصری که با بنرهای الهام گرفته از سیندرلا طراحی شده بود رفت. در آنجا با استقبال مردانی با کلاه های اروپایی و زنانی با تاج گل روبرو شد.

سازمان "پنجمین فصل قشنگ" با کمک موسسه همیاران پیش از این، آرزوی بیشتر از ۲۰ کودک بیمار را برآورده کرده است، از جمله بشیر که می خواست "شهری تمیز" داشته باشد، عباس که می خواست "پلیس" شود، محسن که دوست داشت "آتش نشان" بودن را تجربه کند و دختری که می خواست "جواد نکونام" را ببیند.

برخی از این کودکان بهبود یافته اند و برخی دیگر از دنیا رفتند؛ اما آنچه به جا مانده، عشقی است که در دل مردم ریشه دوانده است. موسسه "پنجمین فصل قشنگ" می خواهد با ایجاد امید در دل کودکان بیمار، به آنها روحیه بدهد تا بتوانند با بیماری مبارزه کنند.

مدیرعامل مؤسسه "پنجمین فصل قشنگ "می گوید مشارکت مردم و استان‌های دیگر بیشتر شده و فرهنگ خوبی در حال شکل گرفتن است که زمینه لبخند را برای این کودکان فراهم کند.

در آمریکا نیز سازمانی مشابه، بیش از ۳۵ سال است که در این راستا فعالیت می کند.

سازمان موسوم به "Make a Wish" این روزها فعالیت خود را در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام و توییتر و اسنپ چت افزایش داده و سعی می کند هزینه رویاهای کودکان را از طریق مشارکت عمومی تأمین کند. هزینه هایی که از قرار در شش سال گذشته، با افزایش ۳۰ درصدی همراه بوده است.

این سازمان به زودی یک سایت سرمایه گذاری جمعی به نام "Wishmaker" راه اندازی خواهد کرد، تا مردم بتوانند به جای اهدای پول به این سازمان، در به تحقق پیوستن آرزوی یک کودک خاص سهیم باشند و با او ارتباط عاطفی برقرار کنند.

XS
SM
MD
LG