لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۸

صدها مصدوم و سه کشته در حوادث مربوط به چهارشنبه سوری امسال


گزارش های پراکنده در رسانه‌های ایران از مصدومیت دهها نفر و مرگ حداقل سه نفر در جریان حوادث چهارشنبه سوری امسال حکایت دارند. یکی از این افراد، جوان بیست ساله ای بود که در شهر رشت به خاطر شدت جراحات، درگذشت.

بر اساس این گزارش ها، رضا پایدار، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد که تا ساعت ۹ شب سه شنبه ۲۵ اسفند، ۴۶ نفر مصدوم به مراکز پزشکی تهران مراجعه کردند.

ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران نیز به ۱۳۴ مورد آتش سوزی و ۳ حادثه انفجار ناشی از ترقه بازی اشاره کرد که ۱۸ مورد آن آتش سوزی در منازل، ۲۶ مورد آتش سوزی فضای سبز، ۳۲ مورد آتش سوزی ضایعات، ۴۱ مورد آتش سوزی سطل زباله و ۱۱ مورد آتش سوزی وسیله نقلیه بود.

در این بین خبرگزاری‌ها به نقل از سخنگوی اورژانس گزارش دادند که یک مرد ۴۵ ساله در رباط‌ ‌کریم بر اثر صدای انفجار، دچار ایست قلبی شد و درگذشت.

در میان این گزارش ها مواردی از ناشنوایی، آسیب به چشم و قطع دست در اثر انفجار نارنجک دست ساز و ترقه وجود دارد.

مسئولان اوژانس، پلیس و آتش نشانی هر سال نسبت به حوادث ناشی از رفتارهای خطرناک واستفاده از مواد آتش زا و ترقه های غیراستاندارد در مراسم چهارشنبه سوری هشدار می دهند.

به روز رسانی، ۱۰ شب به وقت ایران - سیدجواد موسوی مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی کرج هم اعلام کرده که شصت نفر در میان دود و آتش در یک مجتمع مسکونی گرفتار شده بودند توسط آتش نشانان کرج نجات یافتند.

یک خبر دیگر حکایت از این دارد که پرتاب یک نارنجک به داخل خودروی فردی که در حال رانندگی در جاده ساوه بود باعث ناشنوایی گوش و کم‌بینایی چشم سمت چپ این فرد شد.

تا ساعت یازده شب به وقت ایران مصدومين تحت مراقبت به صد و شصت نفر در کل کشور دسید و شش نفر بخاطر شدت جراحات قطع عضو شده اند. منابع خبری ایران می گویند بیشترین مصدومین به ترتیب در تهران، قزوین و کرمانشاه بوده اند.

به روزرسانی، ۱۱ و نیم شب به وقت ایران - مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی گفت: ۲۴۰ مورد آتش‌سوزی و ۳ مورد انفجار در چهارشنبه پایان سال شهر تهران رخ داد.

انتخاب گزارش داد تعداد قطع عضوی ها به هفت نفر رسید.

به روز رسانی ۱۲ و نیم بامداد چهارشنبه به وقت ایران - یک نفر دیگر بر اثر بی دقتی های مراسم چهارشنبه سوری درگذشت تا عدد کشته ها به دو برسد. رسانه های ایران گزارش دادند جوان بیست ساله ای بر اثر شدت جراحات ناشی از آتش سوزی در رشت کشته شد.

به روز رسانی ۱ بامداد چهارشنبه به وقت ایران - بر اساس اعلام اورژانس ایران تا کنون ۲۱۱ نفر در حوادث چهارشنبه سوری مصدوم و بستری شدند. ۲۰ درصد این مصدومها از ناحیه چشم آسیب دیدند.

همچنین خبرآنلاین گزارش داد تا کنون ۱۰ نفر دچار قطع عضو شدند.

XS
SM
MD
LG