لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۰

قیمت «ارابه مرگ» از پنجاه میلیون تومان گذشت؛ قیمت پراید ۱۱۱ بالا رفت


خودروی پراید بیشترین تلفات جاده‌ای را در ایران دارد.
خودروی پراید بیشترین تلفات جاده‌ای را در ایران دارد.

رسانه‌های داخل ایران با انتشار افزایش قیمت خودرو، خبر دادند که قیمت خودروی پراید ۱۱۱ به بالای پنجاه میلیون تومان رسیده است. این در حالی است که به دلیل کیفیت پائین و میزان بالای تلفات، پراید در ایران از سوی مقامات انتظامی به نام «ارابه مرگ» شناخته می‌شود.

خبرگزاری تسنیم روز یکشنبه ۱۲ آبان، اظهارات سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو را منتشر کرده که می‌گوید در معاملات امروز خودروی پراید ۱۱۱ به قیمت ۵۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان فروش رفته است. قیمت پنجاه میلیونی این خودرو در حالی است که این خودرو در کارخانه ۳۹ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

خودروی پراید در ایران از میانه دهه هفتاد تولید می‌شود و به خاطر پائین بودن کیفیت و ایمنی به ارابه مرگ مشهور است.

تیرماه امسال، کمال هادیان‌فر رئیس پلیس راهور ناجا گفته بود خودروسازهای کشور ارابه مرگ تولید می‌کنند؛ پراید و پژوRD نباید در جاده‌ها تردد کنند.

مقام‌های ایالات متحده می‌گوید مقامات جمهوری اسلامی به جای خرج ثروت کشور برای مردم خود، آن را صرف حمایت از گروه‌های تروریستی در منطقه می‌کنند. ایران با مشکلات اساسی در واردات و تولید خودرو مواجه است و با تصمیم دولت خودروهای با کیفیت خارجی، به خاطر تعرفه‌های بالای جمهوری اسلامی، بسیار گرانتر در بازار ایران یافت می‌شوند.

در حالیکه خودروی تویوتا کرولا در خارج حدود ۱۸ هزار دلار، معادل ۲۰۰ میلیون تومان فروخته می‌شود، در ایران به قیمت ۴۰۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG