لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۴

قیمت خودرو در ایران ترمز بریده ‌است


افزایش قیمت خودرو
افزایش قیمت خودرو

به گزارش سایت اقتصاد آنلاین پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ روز دوشنبه با ۲ میلیون تومان افزایش ۳۰۰ میلیون تومان معامله شد. پژو ۲۰۰۸ هم افزیش ۴۰ میلیون تومانی داشت و به رقم ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسید. این افزایش بی‌رویه قیمت خودروهای تولید داخل در حالی صورت می‌گیرد که باز نشدن کیسه هوا و افزایش تلفات ناشی از تصادفات با خودروهای داخلی مقامات جمهوری اسلامی را به واکنش وا‌داشته ‌است.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: «بسته شدن کارخانه های سایپا و ایران خودرو نه تنها به نفع اقتصاد و سلامت جامعه، بلکه به سود کارکنان این مراکز هم خواهد‌بود.»
تیمور حسینی افزود: «در صورت آزادسازی واردات خودروهای برقی و ماشین های کم مصرف و با کیفیت خارجی می‌توانیم از راه صرفه جویی مصرف سوخت و کاهش تلفات مالی و جانی حقوق همه کارکنان دو شرکت خودروساز داخلی را در صورت تعطیلی تامین کنیم.»

شماری از نمایندگان مجلس هم چندی پیش به وزیر صنعت معدن و تجارت هشدار دادند، اگر تا پایان اردیبهشت واردات خودروی خارجی را آزاد نکند، او را استیضاح خواهند‌ کرد، اما معاون حمل‌و نقل این وزارتخانه به خبرگزاری ایسنا گفته: «اگر نهادهای بالادستی، اجازه واردات خودرو را صادر کنند ما در سریع ترین زمان واردات را انجام می‌دهیم.»

در حالیکه این مقام وزارت صنعت ایران به نام نهاد بالادستی اشاره‌ای نکرده‌است، شماری از کارشناسان دستور چند سال قبل رهبر جمهوری اسلامی، برای حمایت از خودرو سازان داخلی را علت توقف واردات می‌دانند. اواخر سال گذشته هم شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام با آزادسازی واردات خودرو مخالفت کرده‌بودند

XS
SM
MD
LG