لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۷

کاهش هفت درصدی کشته‌های تصادفات؛ مرگ ۲۷ ایرانی در روز سوم فروردین


یک تصادف زنجیره‌ای در تهران - عکس آرشیوی
یک تصادف زنجیره‌ای در تهران - عکس آرشیوی

فرمانده نیروی انتظامی می‌گوید که میزان کشته‌های تصادفات رانندگی در بازه مسافرت‌های نوروزی نسبت به سال گذشته هفت درصد کاهش داشته است. با این حال بنا بر آمارهای رسمی تنها در روز سوم فروردین ۲۷ ایرانی در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی روز چهارشنبه اعلام کرد که در بازه هشت روزه ۲۵ اسفند تا سوم فروردین جان‌باختگان سوانح رانندگی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته حدود هفت درصد کاهش یافته است.

اما در همین روز فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی ایران گفته است که در روز سوم فروردین ماه امسال ۲۷ نفر کشته شده‌اند.

یک روز پیش از این هم اسکندر مومنی، جانشین فرمانده نیروی انتطامی خبر داده بود که از ۲۵ اسفند ۹۴ تا سوم فروردین امسال، ۱۶۹ نفر در تصادفات کشته شده‌اند. این آمار به این معناست که با شروع سفرهای نوروزی هر یک ساعت یک ایرانی جان خود را از دست می‌دهد.

سوانح رانندگی در جاده های ایران سالانه صدها هزار نفر را به کام مرگ می فرستد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا با استناد به آمار سازمان پزشکی قانونی، در مدت اجرای ۲۰ روزه طرح نوروزی پلیس راهور در سال ۹۳ تعداد جان‌باختگان سوانح رانندگی ۱۰۸۴ نفر بود. این آمار برای نخستین بار در یک دهه گذشته در نوروز ۹۴ سه رقمی شد و به ۹۶۸ تن رسید.

به این ترتیب در سال‌های ۹۰ ، ۹۱ ، ۹۲ ،۹۳ و ۹۴ به ترتیب به طور متوسط روزانه ۶۵.۹ ، ۵۷.۱ ، ۵۸.۴ ، ۵۴.۲ و ۴۸.۴ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

نمودار جان‌باختگان حوادث رانندگی در تعطیلات نوروز
نمودار جان‌باختگان حوادث رانندگی در تعطیلات نوروز

XS
SM
MD
LG