لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۶

ساختمان‌های رژیم ایران در کانادا به نفع قربانیان حملات گروه‌های تروریستی حماس و حزب‌الله به فروش رسید


تصویر آرشیوی از سفارت ایران در اتاوا - ۲۰۱۲
تصویر آرشیوی از سفارت ایران در اتاوا - ۲۰۱۲

ده‌ها میلیون دلار از اموال و دارایی های حکومت ایران در کانادا فروخته شده و عواید حاصل از آن به قربانیان حملات گروه‌های تروریستی مورد حمایت رژیم ایران پرداخت شده است.

نشریه اینترنتی «گلوبال نیوز» در گزارشی که روز پنجشنبه ۲۱ شهریور منتشر کرد، نوشت طبق یک سند دادگاه عالی اونتاریو، این ساختمان ها در اتاوا و تورنتو به مبلغ بیش از ۲۸ میلیون دلار فروخته شده و پول آن به قربانیان حملات تروریستی داده شده است.

دریافت‌کنندگان این وجوه کسانی بودند که هدف حملات و اقدامات حزب الله لبنان و حماس - دو گروه تروریستی که رژیم ایران از آنها حمایت مالی، تسلیحاتی، و آموزشی می کند - قرار گرفته بودند.

یکی از ساختمان‌هایی که به فروش رسید «مرکز فرهنگی ایران» در اتاوا بود که ارزش زیادی داشت. این ساختمان به مبلغ ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار به یک شرکت عمرانی در مونترال فروخته شد.

ساختمان دیگر نیز که «مرکز مطالعات ایران» در تورنتو بود. مالک این ساختمان شرکتی بود که ریاست آن را یکی از کارمندان سفارت ایران بر عهده داشت. این ساختمان به مبلغ ۱ میلیون و ۸۵۰ هزار دلار فروخته شد.

چندین خانواده آمریکایی که آنها نیز از جمله قربانیان حملات و اقدامات تروریستی حماس و حزب الله بوده‌اند نیز شکایاتی را در کانادا ثبت کرده‌اند و خواستار دریافت بخشی از این دارایی‌های فروخته شده ایران هستند.

مقامات دولت پرزیدنت ترامپ بارها گفته اند که رژیم ایران بودجه و درآمد کشور را به جای مردم خود، صرف گروه های تروریستی مثل حماس و حزب الله می کند. آنها همچنین هدف تحریم‌های نفتی ایران را قطع منابع رژیم ایران برای اجرای عملیات تروریستی در سراسر جهان، تولید سامانه‌های موشکی، و ساخت بمب هسته‌ای برشمرده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG