لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۹

نرخ دلار در لایحه بودجه سال آینده ۲۹۹۷ تومان در نظر گرفته شد


محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت - آرشیو
محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت - آرشیو

دولت ایران نرخ دلار در بودجه سال ۱۳۹۵ خورشیدی را ۲ هزار و ۹۹۷ تومان در نظر گرفته و قیمت هر بشکه نفت را بین ۳۵ تا ۴۰ دلار پیش‌بینی کرده است.

سخنگوی دولت روز سه‌شنبه اعلام کرد که لایحه پیشنهادی بودجه سال آینده در جلسه یکشنبه گذشته هیات دولت نهایی شده و ظرف یک تا دو هفته آینده به مجلس ارسال خواهد شد.

به گفته محمدباقر نوبخت در این لایحه از ۲۶۷ هزار میلیارد تومان منابع عمومی، ۶۶ هزار میلیارد تومان مربوط به فروش نفت است و ۲۰۱ هزار میلیارد تومان دیگر از سایر منابع تامین خواهد شد.

او همچنین وعده داد که از نوسانات ارز جلوگیری خواهد شد و تاکید کرد "دولت به دنبال افزایش ارز نیست و با افزایش ارز در بازار آزاد هم سودی نمی‌برد".

سخنگوی دولت حسن روحانی همچنین اعلام کرد که بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته، نرخ تورم سال آینده به زیر ۱۱ درصد کاهش خواهد یافت و رشد اقتصادی به ۵ تا ۶ درصد خواهد رسید.

در همین حال و در آستانه ارسال لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال آینده به مجلس شورای اسلامی، ۱۰۰ نماینده مجلس درباره وضعیت اقتصادی به رئیس جمهوری و وزیر اقتصاد تذکر دادند.

این نمایندگان مجلس در تذکر خود عنوان کردند که "رکود عمیق و بی‌سابقه حاکم بر اقتصاد کشور منجر به تعطیلی اکثر بخش‌های اقتصادی شده و تنها راه حل آن اقدام عملی دولت برای اجرای عملی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است".

XS
SM
MD
LG