لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ ایران ۰۸:۳۶

توئیتر روحانی: بخش ویزای سفارت بریتانیا در تهران بازگشایی می‌شود


دیدار ظریف و هاموند وزرای خارجه ایران و بریتانیا در تهران یکم شهریور ۹۴

حساب توییتر منتسب به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران خبر داده است که به ‌زودی بخش صدور ویزا در سفارت بریتانیا در تهران فعال خواهد شد.

حسن روحانی روز سه‌شنبه با دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد و درباره توسعه همکاری‌های دو کشور و اجرای دقیق و درست توافق هسته‌ای صحبت شد.

به گزارش وبسایت رسمی رئیس جمهوری ایران، آقای کامرون با تبریک اجرای رسمی برجام و ضرورت تعهد طرفین به اجرای دقیق آن گفت "همه طرفین باید به تعهدات خود تحت برجام عمل کنند و انگلستان قطعا این کار را انجام خواهد داد."

اما بخشی از این مکالمه که در توییتر منتسب به آقای روحانی منتشر شده، مربوط به بازگشایی بخش صدور ویزا در سفارت بریتانیا در تهران است.

دور جدید روابط ایران و بریتانیا از شهریور ماه امسال با سفر فیلیپ هاموند وزیر خارجه بریتانیا به ایران و بازگشایی سفارت این کشور در تهران آغاز شده است.

پیش از این و به دنبال به دنبال اعلام روز اجرای توافق جامع اتمی با ایران، آقای هاموند در بیانیه‌ای، با اشاره به نقش محوری بریتانیا در توافق اتمی با ایران، ابراز امیدواری کرد که بازرگانان بریتانیایی از فرصت‌هایی که از طریق لغو تحریم‌ها برای آنها فراهم آمده است، استفاده کنند.

XS
SM
MD
LG