لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۹

وزیر خارجه بریتانیا از ظریف دعوت کرد به لندن سفر کند


북한이 지난 15일 실시한 화성-12 미사일 발사 장면을 관영 조선중앙통신이 하루 만에 공개했다. 화성-12 미사일은 이동식발사차량에서 분리되지 않고, 그대로 세워진 후 발사됐다.
북한이 지난 15일 실시한 화성-12 미사일 발사 장면을 관영 조선중앙통신이 하루 만에 공개했다. 화성-12 미사일은 이동식발사차량에서 분리되지 않고, 그대로 세워진 후 발사됐다.

رسانه‌های ایران روز چهارشنبه از دیدار وزیر خارجه بریتانیا با همتای ایرانی خود در نیویورک خبر دادند و گفتند فیلیپ هاموند در این دیدار از محمدجواد ظریف برای سفر به لندن دعوت کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دو طرف در این دیدار که در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شد، علاوه بر بررسی آخرین وضعیت روابط دو کشور درباره نحوه ارتقاء سطح روابط دوجانبه تبادل نظر کردند.

مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی، به ویژه بحران سوریه و ابعاد انسانی آن، از دیگر محورهای مذاکرات وزیران خارجه ایران و بریتانیا بود و طرفین بر ضرورت ادامه رایزنی‌های دوجانبه در این خصوص تاکید کردند.

محمدجواد ظریف به همراه معاونانش که از هفته گذشته برای شرکت در هفتادمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به آمریکا سفر کرده‌اند همچنان در نیویورک به سر می‌برند.

آقای ظریف پیش از ترک ایران گفته بود پیگیری روند اجرای توافق جامع هسته‌ای وین، اولویت ایران در سفر نیویورک است.

ایران و شش قدرت جهانی عضو گروه ۱+۵، شامل ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آلمان، روز ۲۳ تیر ماه به توافقی نهایی برای حل و فصل پرونده هسته‌ای ایران دست یافتند.

فیلیپ هاموند اوایل شهریور ماه در رأس یک هیئت اقتصادی به ایران سفر کرد تا سفارت بریتانیا در تهران که حدود چهار سال تعطیل بود را بازگشایی کند.

وی نخستین وزیر خارجه بریتانیا بود که پس از حدود ۱۴ سال به ایران سفر کرد.

XS
SM
MD
LG