لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۵۱

خواهر زن تونی بلر پس از سفری به ايران مسلمان شد


خواهر زن تونی بلر پس از سفری به ايران مسلمان شد

ديلی ميل، روزنامه بريتانيائی، در صفحه اينترنتی خود زيرعنوان «لورن بوث، خواهر زن تونی بلر، پس از تجربه ای مذهبی در ايران، مسلمان شد» می نويسد لورن بوث، Lauren Booth، مجری تلويزيون و ژورناليست ۴۳ ساله خواهر ناتنی شری بلر، Cherie Blair،(همسرنخست وزير پيشين بريتانيا) می گويد اکنون از خانه با حجاب روسری بيرون می رود، پنج بار در روز نماز می خواند، و هر وقت بتواند به مسجد محل می رود.

لورن بوث، شش هفته پيش پس از ديداری از حرم حضرت فاطمه معصومه در شهر قم تصميم گرفت مسلمان شود. او امروز، يکشنبه، به ديلی ميل گفت «عصر سه شنبه ای بود، و نشسته بودم که حس کردم مرفينی مذهبی به من تزريق شده است، و سعادت و شادی خالصانه ای احساس می کنم.»

لورن بوث هنگامی که به بريتانيا بازگشت فورا تصميم به گرويدن به اسلام گرفت. او می گويد «حالا گوشت خوک نمی خورم وهر روز قرآن می خوانم. فعلا به صفحه ۶۰ رسيده ام. همچنين ۴۵ روز است که لب به مشروبات الکلی نزده ام که طولانی ترين مدت در۲۵ سال گذشته است. عجيب است که پس از مصمم شدن به گرويدنم به اسلام ديگر تمايلی به الکل ندارم. من کسی بودم که غروب هر روزمشتاقانه هوس يک يا دو ليوان شراب را داشت.

لورن بوث احتمال پوشيدن برقع را رد نکرد و گفت «چه کسی می داند اين سفر معنوی من را به کجا می برد.»

خانم بوث که برای پرس تی وی، شبکه تلويزيونی انگليسی زبان ايران کار می کند، يکی از مخالفان پرسرو صدای جنگ در عراق است. او در اوت ۲۰۰۸ نيزهمراه با ۴۶ فعال ديگر با کشتی از يونان به غزه رفت تا محاصره آنجا توسط اسرائيل را زير نورافکن بگذارد.

جروزالم پست، روزنامه انگليی زبان اسرائيلی زير عنوان «گرويدن خواهر زن بلر به اسلام» می نويسد خانم بوث در ديدار سال ۲۰۰۸ خود از غزه، آنجا را با اردوگاهی از اسيران، و درگير در بحرانی انسانی در سطح دارفور، مقايسه کرد.

خانم بوث پس از اين ديدار در صحبتی که در پرس تی وی داشت تشريح غزه به عنوان يک زندان را رد کرد و گفت «می خواهم از شما برای بکار گرفتن واژه اردوگاه اسيران تشکر کنم، چرا که در سال های اخير واژه زندان نيز بکار گرفته شده است، که دروغ است. در زندان، در چارچوب رژيم عذائی، روزی سه وعده غذا می دهند، ملاقات کننده داريد، از برخی سرگرمی ها و توان بخشی ها برخوردار می شويد، و تاريخی برای مرخص شدن داريد.»

چند روز پيش از اين صحبت، خبرگزاری فرانسه عکسی از خانم بوث را در حال خريد در يک خواربارفروشی پر از جنس درغزه چاپ کرده بود.

XS
SM
MD
LG