لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۸

بازرگانان بوسنی زمینه های بازگشت به تهران را بررسی می کنند


وزیر بازرگانی و روابط خارجی بوسنی هرزگووین و هیاتی از نمایندگان بیست شرکت برای بررسی شرایط بازگشت شرکت های این کشور به بازار ایران، به تهران سفر کرده اند.

میرکو سارُویچ روز دوشنبه با اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی، محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنایع و معادن و علی طیب نیا، وزیر اقتصاد و دارایی ایران دیدار و گفتگو کرد.

نمایندگان دو کشور از جمله موضوع داد وستد بدون تعرفه گمرکی و نظام پرداخت وجه معاملات بین ایران و بوسنی را مورد بررسی قرار دادند.

ایران با نزدیک شدن به زمان برداشته شدن تحریم های بین المللی درهایش را بروی بازار جهانی گشوده و تاجران غله نیز برای تجارت غله صف کشیده اند.

بلومبرگ در گزارشی می نویسد محصولات غذایی هیچگاه در زمره تحریم های غرب علیه ایران قرار نداشته اما تحریم هایی نظیر تحریم های مالی عرصه بازار ایران را بر بسیاری از تاجران غله تنگ کرده بود.

اکنون شرکت های بزرگ آلمانی و آمریکای جنوبی امیدوارند در سایه رفع تحریم ها بتوانند فعالیتشان در بازار ایران را گسترش بدهند.

هرچند به گفته تاجران عمده در ماه های اخیر شرکت های تجاری کوچکتری از روسیه و اوکراین دیده می شوند که در حوزه خلیج فارس فعالیت می کنند.

XS
SM
MD
LG