لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۴

وزیر خارجه آمریکا انفجار مهاباد را محکوم کرد


وزیر خارجه آمریکا انفجار مهاباد را محکوم کرد
وزیر خارجه آمریکا انفجار مهاباد را محکوم کرد

هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای انفجار مهاباد را محکوم کرد.

خانم کلینتون در بیانیه روز چهارشنبه خود نوشت :«من با محکوم کردن بمبگذاری علیه ایرانیان شرکت کننده در رژه مهاباد با خانواده های قربانیان و مجروحان ابراز همدردی می کنم. عاملان و مسئولان این حمله باید به پای میز عدالت بروند».

در بیانیه وزیر خارجه آمریکا همچنین نوشته شده که ایالات متحده تروریسم و تمامی اشکال خشونت علیه مردم بی گناه را همواره محکوم کرده است و در کنار قربانیان این جنایات می ایستد.

هیلاری کلینتون در بیانیه خود می گوید این حمله نیاز به اتحاد جامعه جهانی در مقابله با تروریسم را که غیرنظامیان سراسر جهان را تهدید می کند، مورد تاکید قرار می دهد.

انفجار بمب در رژه نظامی روز چهارشنبه در شهر مهاباد ۱۲ کشته برجای گذاشت. این رژه به مناسبت سی امین سالروز جنگ هشت ساله ایران و عراق و هفته دفاع مقدس برگزار شد.

بيش از ۷۰ نفر نيز در اين حمله انفجاری مجروح شده اند. رژه روز چهارشنبه با حضور مسئولان نظامی و دولتی و با نمایش تازه ترین تسلیحات نظامی ایران، از جمله هواپیمای بدون سرنشین، سیستم های رادار و موشک های کوتاه برد و دور برد، همراه بود.

بنا به گزارشهای خبری اغلب کشته شدگان و مجروحين زن و کودک بودند. هيچکس مدعی حمله نشده است. اما مقامات محلی جدائی طلبان کرد را مقصر می دانند.

رژه هفته دفاع مقدس به عنوان یکی از مکان های نمایش قدرت نظامی ایران همزمان با اعمال تحريم های بین المللی علیه جمهوری اسلامی به حساب می رود. ایران به دلیل ادامه برنامه اتمی و غنی سازی اورانیوم مورد تحریم های بین المللی قرار گرفته است. تهران می گوید برنامه اتمی اش صلح آمیز و توان نظامی اش تنها با اهداف دفاعی است.

XS
SM
MD
LG