لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۷

همسر باب لوینسون: باید او را به خانه بازگردانیم


سه تصویر از آقای لوینسون قبل و بعد از ناپدید شدن.
سه تصویر از آقای لوینسون قبل و بعد از ناپدید شدن.

کریستین لوینسون، همسر باب لوینسون، در گفتگویی با شبکه فاکس نیوز، خواستار بازگشت باب لوینسون به آمریکا شد. خانم لوینسون گفت آخرین بارهایی که رسما خبری درباره همسرش شنید، انتشار ویدیویی از او در سال ۲۰۱۰ و سپس انتشار تصاویری از او در لباس نارنجی در سال ۲۰۱۱ بود و از آن زمان تاکنون دیگر چیزی از او نشنیده است.

همسر باب لوینسون - که از او به عنوان طولانی‌ترین گروگان آمریکایی یاد می‌شود - در این مصاحبه گفت که وقتی با مقامات فدرال تماس می گیرد تا جویای اطلاعات تازه ای درباره وضعیت همسرش شود، آنها می گویند که به سختی برای آزادی باب لوینسون تلاش می کنند، و خود او نیز بر این باور است.

وی افزود که دولت پرزیدنت ترامپ در این باره کوشش فراوانی کرده است تا باب لوینسون به خانه بازگردد، چرا که پرزیدنت ترامپ در این باره بارها توییت کرده و حرف زده است و جایزه ای ۲۰ میلیون دلاری نیز از سوی برنامه «پاداش برای عدالت» برای بازگرداندن باب لوینسون تعیین شده است. همچنین اف.بی.آی نیز ۵ میلیون دلار جایزه گذاشته است.

کریستین لوینسون گفت مایل است که قانونگذاران کنگره باید بدانند که خانواده اش بیش از دوازده سال سخت را پشت سر گذاشته اند و همچنین می خواهد ایران بداند که این کار را نمی تواند با خانواده دیگری انجام دهد و باب باید به خانه بازگردد.

او گفت معتقد است که ایران می داند که باب لوینسون کجا است، ولی نمی داند چرا ایران نمی گذارد او آزاد شود و از زمان ناپدید شدن باب لوینسون این مسئله یک معما باقی مانده است.

کریستین لوینسون با اشاره به آزادی اخیر ژیو وانگ از ایران گفت امیدوار است که پرزیدنت ترامپ به تلاش برای بازگرداندن «همه گروگان ها» به آمریکا ادامه دهد.

در حال حاضر علاوه بر باب لوینسون که در ایران ناپدید شده و هنوز از سرنوشتش اطلاعی در دست نیست، چندین تن دیگر از شهروندان آمریکایی و غیرآمریکایی - از جمله سیامک و باقر نمازی، مایکل وایت، نازنین زاغری، ارس امیری و کامران قادری - در ایران زندانی هستند.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا چندی پیش با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت چهلمین سالگرد واقعه اشغال سفارت آمریکا در تهران و گروگان‌گیری دیپلمات‌های آمریکایی، گفت که این رژیم همچنان به بازداشت ناعادلانه شهروندان آمریکا و پشتیببانی از گروه‌های نیابتی گروگان‌گیرش ادامه می‌دهد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG