لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۲۵

ندا امین بلاگر ایرانی به اسرائیل رسید


ندا امین در اسرائیل مورد استقبال سردبیر نشریه تایمز اف اسرائیل قرار گرفت - عکس از تایمز اف اسرائیل
ندا امین در اسرائیل مورد استقبال سردبیر نشریه تایمز اف اسرائیل قرار گرفت - عکس از تایمز اف اسرائیل

ندا امین، روزنامه نگار ایرانی که احتمال خطر بازگرداندنش از ترکیه به ایران می رفت، وارد اسرائیل شد و از سوی همکارانش در تایمز اف اسرائیل مورد استقبال قرار گرفت.

ندا امین که برای روزنامه تایمز اسرائیل می نویسد سه سال پیش از ایران گریخت.

روز یکشنبه آریه دِری، وزیر کشور اسرائیل اعلام کرد با درخواست رئیس اتحادیه روزنامه نگاران برای اعطای پناهندگی به ندا امین موافقت کرده است.

اولین گفتگوی ندا امین، بلاگ ایرانی بعد از ورود به اسرائیل

آریه دری گفت ندا امین روزنامه نگاریست که بخاطر نگارش مطالبی در یک وبسایت خبری اسرائیل جانش به خطر افتاده و من به دلایل بشردوستانه اجازه ورودش به اسرائیل را صادر می کنم.

آشیا گینوسا در نامه درخواست پناهندگی اسرائیل برای روزنامه نگار ایرانی نوشته بود ندا امین در صورت بازگشت به ایران به احتمال زیاد به محض ورود دستگیر و زندانی خواهد شد و خطر مرگ او را تهدید می کند.

امین سال ۲۰۱۴ ایران را به قصد ترکیه ترک کرده بود. ندا امین در کش و قوس امور حقوقی برای جلوگیری از دیپورت شدن از ترکیه به ایران، از کشورهای دیگر درخواست پناهندگی کرده بود.

دولت اسرائیل به دلیل روابط خصمانه ایران و اسرائیل به طور عمومی ایرانی ها را نمی پذیرد. اما در پی درخواست فدراسیون های روزنامه نگاری اسرائیل، آریه دری وزیر داخلی اسرائیل، با درخواست پناهندگی این جوان ۳۲ ساله ایرانی موافقت کرد.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG