لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۴

طرح دوباره ترور بیولوژیک علیه ایران: "در عربستان زائران ایرانی را مسموم می‌کردند"


از راست نادر طالب‌زاده و علی کرمی
از راست نادر طالب‌زاده و علی کرمی

در تهران و در خبرگزاری فارس، نشستی با عنوان " تهدیدات نوین علیه مسلمانان" برگزار شده و سخنرانان آمریکا و عربستان را متهم کرده‌اند که علیه ایران از "بیوتروریسم" استفاده می‌کنند.

نادر طالب‌زاده، فیلمساز حامی جمهوری اسلامی که پیش از این هم ادعا کرده بود مورد ترور بیولوژیک قرار گرفته، یکی از سخنرانان این نشست بود. او ادعا کرد که آب آشامیدنی در مکه و مدینه " آلوده به آرسنیک" است، اما مقامات ایران به دلیل "تقدس" آن اماکن، این خبر را اعلام نمی‌کنند.

به گفته آقای طالب‌زاده ۲۰ سال است که در ایام حج "عده‌ای در مکه بیمار می شوند و وقتی برمی‌گردند عده دیگری را بیمار می‌کنند" و به این ترتیب "حال عبادت و خداجویی را از مسلمانان می گیرند".

او عنوان کرد که این طرح "متعلق به پنتاگون" وزارت دفاع ایالات متحده است، که با حمایت اسرائیل از سوی عربستان سعودی اجرا می‌شود.

علی کرمی که از او با عنوان "دکتر" و "پروفسور" نام برده می‌شود نیز یکی دیگر از سخنرانان این نشست بود که مدعی شد " صدها سند" در اختیار دارد و آنقدر "سر و صدا" کرده تا در نهایت سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات به موضوع "ترور بیولوژیک" ورود کرده اند.

به عقیده او "دشمنان دارند مسلمانان را به یک نوع بیماری خاص مبتلا می کنند که از دین خود بگذرند."

نادر طالب‌زاده نیز بار دیگر عنوان کرد که در سفر به عراق، از سوی " آژانس امنیت ملی آمریکا" مورد ترور بیولوژیک قرار گرفته و علی کرمی نیز ادعای او را تایید کرد.

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌های اصولگرا از جمله نادر طالب‌زاده و بیژن نوباوه، نماینده دوره نهم مجلس، ادعا کرده‌اند که مورد ترور بیولوژیک قرار گرفته‌اند. رسانه‌هایی مانند فارس و تسنیم نیز گمانه‌زنی کردند که فرج‌ اﻟله سلحشور فیلمساز حکومتی، سعید کاظمی آشتیانی رییس پژوهشکده رویان، و علی دادمان فرزند وزیر پیشین راه و ترابری، بر اثر ترور بیولوژیک جان خود را از دست داده‌اند.

در نهایت علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی روز یازدهم تير ماه اعلام کرد که "بیوتروریسم" در شورای عالی امنیت ملی پیگیری خواهد شد.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز تایید کرده است که تیمی را در این زمینه تشکیل داده، اما "نمی‌توان به زودی قضاوت کرد و اصل بر این است که چنین ترورهایی را بعید بدانیم."

XS
SM
MD
LG