لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ایران ۲۰:۳۵

گزارش های مطبوعاتی: فرزندان و همسر بن لادن در ایران زندگی می کنند


یکی از پسران اوسامه بن لادن می گوید اعضای خانوده بلا فصل رهبر القاعده در یک مجتمع پنهانی در ایران زندگی می کنند.

دو روزنامه چاپ لندن (تایمز و الشرق الاوسط) به نقل از عمر بن لادن می گویند یکی از برادرانش در تماسی تلفنی به او گفت که همراه با پنج برادر و خواهر دیگر و یکی از همسران پدرشان، در ایران ساکن هستند.

او گفت آنها قبلا در افغانستان زندگی می کردند، اما در حدود زمان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا گریختند.

عمر بن لادن گفت اعضای خانواده پس از ورود به ایران در ساختمانی در نزدیکی تهران بازداشت شدند. به گفته او آنها از نزدیک زیر مراقبت قرار دارند و به ندرت اجازه دارند خارج شوند.

عمر همچنین می گوید یکی از خواهرانش قادر شد به سفارت عربستان بگریزد، و در حالی که در جستجوی دریافت اجازه خروج از ایران است در آنجا به سر می برد.

تلویزیون الجزیره در وب سایت خود گزارش می دهد وزارت امور خارجه ایران نگهداشتن اعضای خانواده بن لادن در تهران را تکذیب کرده است.

عمر بن لادن گفت او از محل اقامت خانواده اش بی اطلاع بود تا این که در ماه نوامبر یکی از برادرانش تلفنی با او تماس گرفت. او گفت سعد بن لادن یکی از اعضای خانواده است که در ایران اقامت دارد. قبلا گفته شد او در اوائل سال جاری در حمله موشکی آمریکا در پاکستان کشته شده است.

عمر بن لادن می گوید او امیدوار است به اعضای خانواده اش اجازه داده شود ایران را ترک کنند تا به مادرشان در سوریه ملحق شوند.

XS
SM
MD
LG