لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۱

شنای مختلط در ساحلی در جنوب ایران


جزیره‌ای آزاد برای دختران و پسران ایرانی
جزیره‌ای آزاد برای دختران و پسران ایرانی

یک عکاس اهل لیتوانی تصویرهایی از جزیره‌ای در نزدیکی ایران منتشر کرده است که به گفته او، در آنجا دختران و پسران جوان می توانند با هم شنا کنند و لحظاتی از آزادی لذت ببرند. آنها می توانند در نبود پلیس، لخت شوند، موسیقی گوش کنند، برقصند و با هم شنا کنند.

عکاس "تئودوروس گریگالیونوس" نام دارد و می‌گوید در جریان سفری به ارمنستان در سال گذشته ، شایعاتی در این باره شنید. پس به آنجا رفت، روزی را با جوانان گذراند و عکس‌هایی برداشت که بسیاری به عنوان اوج عصیان نوجوانان در ساحل، آنها را به یاد خواهند داشت.

گریگالیانوس در گزارشی تصویری که در نشریه "آی . دی" منتشر شده است می گوید از وجود چنین جزیره ای برای نخستین بار در جریان دیداری با یک زوج جوانی ایرانی در ارمنستان که عازم ایران بودند، آگاه شدم. گفتم علاقه‌مند هستم به ایران سفر کنم. گفتند در جنوب ایران ساحلی هست که من باید ببینم. آنها شرح دادند در تابستان بسیار گرم است و بسیاری از ایرانیان برای گذراندن زمستان به آنجا می روند.

عکاس می گوید از ارمنستان به ایران رفت. در آنجا برای دومین بار از فرش فروشی درباره جزیره ای که مردم جهت گریز از فشار قوانین و مقررات سخت گیرانه اسلامی به آنجا می روند، شنید؛ محلی که در آن "موسیقی از سیاست مهمتر است."

عکاس شرح می دهد که در جزیره چگونه با استقبال روبرو شد، بسیاری انگلیسی نمی‌دانستند، بنابراین به فارسی با ادا و اشاره با آنها حرف می زد.

این عکاس به محل این ساحل اشاره دقیق نکرده تا مبادا برای جوانان مشکل‌ساز شود. با اینحال تاکید کرده، محل بسیار دور افتاده است. جوانان از سراسر ایران به آنجا می روند تا وقت را بدون نگرانی از قوانین اسلامی با هم سپری کنند. دختران می توانند مایو بیکینی بپوشند و با مردهای مایوپوش شنا کنند.

عکاس می گوید چند هفته ای را در ساحل گذراند ، دختران و پسرانی را که آنجا بودند "دوستان خوب خود" می نامد و می گوید همه باهم آنجا را ترک کردیم. آنها برای مدتی طولانی در یک محل نمی مانند. در ایران نواحی طبیعی زیبا و دورفتاده فراوان است، و جوانان فعالانه محل های بیشتری را جستجو می کنند.

XS
SM
MD
LG