لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۰

به‌روز شده| حسن روحانی با استعفای وزیر آموزش و پرورش موافقت کرد


این خبر به روز رسانی شد- ساعتی پیش حسن روحانی رئیس جمهوری ایران با استعفای وزیر آموزش و پرورش موافقت کرد. هرچند گفته شده دلیل استعفای محمد بطحایی شرکت در انتخابات مجلس بوده اما برخی منابع نوشتند او به خاطر اختلاف با روحانی و «عدم حمایت دولت از رتبه‌بندی معلمان و پرداخت معوقات فرهنگیان» کناره گیری کرده است.

روز پنجشنبه چندبار خبر استعفای بطحایی تایید و تکذیب شده بود.

رسانه‌‌های ایران روز پنجشنبه ۱۶ خرداد نوشته بودند که محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش دولت حسن روحانی، از سمت خود استعفا کرده است.

تسنیم نوشته است که بطحایی به «دلایل شخصی» از سمت خود کنار رفته، اما برخی رسانه‌ها نوشته‌اند دلیل استعفای وزیر آموزش و پرورش «عدم حمایت دولت از رتبه‌بندی معلمان و پرداخت معوقات فرهنگیان» است.

همزمان اعتماد آنلاین نوشت، دلیل استعفای بطحایی آن بوده است که او قصد دارد در انتخابات مجلس در سال جاری نامزد شود و به همین دلیل از سمت خود کنار رفته است.

بطحایی در حالی از سمت خود کنار رفته است که زمزمه‌هایی درباره استیضاح او از سوی نمایندگان مجلس هم وجود داشت. او ماه گذشته از نمایندگان مجلس کارت زرد گرفته بود.

در دوران وزارت بطحایی اعتراض‌های معلمان افزایش پیدا کرد. آنها از جمله خواستار آزادی معلمان زندانی، توجه به وضعیت معیشتی و توقف روند خصوصی‌سازی آموزش و پرورش بودند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG