لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۳

بحرين نگران مسلح شدن ايران به تسليحات اتمی است


بحرين نگران مسلح شدن ايران به تسليحات اتمی است
بحرين نگران مسلح شدن ايران به تسليحات اتمی است

واشينگتن تايمز زير عنوان "ايران اتمی همسايه اش بحرين را نگران می کند" می نويسد سفير بحرين در آمريکا به اين روزنامه گفته است، کشورش - مقر ناوگان پنجم نيروی دريائی آمريکا - از آن نگران است که نخستين قربانی يک ايران مسلح به تسليحات اتمی بشود.
هدا نونو، سفير بحرين در مصاحبه اش گفت ايران در گذشته مدعی مالکيت بر بحرين بوده است، که سابقه آخرين بار آن به سی امين سالگرد انقلاب اسلامی در فوريه ۲۰۰۹ باز می گردد که از بحرين به عنوان استان چهاردهم ايران نام برده شد. بسيار شبيه به ياد کردن صدام حسين در عراق از کويت به عنوان استان نوزدهم عراق.
سفير بحرين با اين يادآوری که کشور جزيره ای بحرين با شهربندری بوشهر- جايگاه يکی از تاسیسات کليدی در برنامه اتمی ايران - فقط ۲۶ مايل فاصله دارد، می گويد ما کشوری کوچک در آن سوی آب هستيم. اگرايران توانائی اتمی پيدا کند هيچکس قادر نخواهد بود جلوی آن را بگيرد.
بحرين، با توجه به نگرانی های ناشی از صحبت های ديرين ايران در باره صدورانقلاب اسلامی شيعه اش، واينکه سعی کند شيعيان منطقه را عليه رهبران سنی بشوراند، آسيب پذير ترين کشورهای خليج فارس محسوب می شود.
دولت تحت سلطه سنی ها در بحرين پس از مواجه شدن با ماهها شورش، اخيرا شمار قابل توجهی از چهره های سرشناس اپوزيسيون را که همگی از اکثريت شيعه آن کشور هستند، به اتهام توطئه برای سرنگون ساختن دولت، بازداشت کرد.
مقامات بحرين گفته اند بازداشت شدگان را به عمل کردن از سوی ايران متهم نخواهند کرد اما ناظران می گويند بحرين همواره در ناآرامی های داخلی اش دست پنهانی ايران را می بيند.

XS
SM
MD
LG